+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

С апреля плавни Хортицы закроют для посещения: проект заповедника

12:03, 28.04.2017

«Время новостей» сообщало, что из-за беспокойства гнездящихся в плавнях Хортицы птиц эту зону заповедника собираются закрыть для посещения байдарок и каяков. Об этих планах сотрудники заповедника сообщили операторам водного туризма в Запорожье, предложив им найти удовлетворяющий все стороны компромисс. На встрече с  байдарочниками был озвучен возможный вариант компромисса — в период гнездования птиц (апрель — июнь) плавни закрывают от захода байдарок и каяков, в остальное время визиты в озера южной части острова оформляются, как экологические акции по уборке мусора. Таким образом туристы-водники получат легальную возможность посещать хортицкие плавни, заповедник — возможность очистить их от «водоплавающего» мусора, при этом снизив фактор беспокойства гнездящихся птиц.

хортица, плавни, байдарки

Во время встречи упомянутых сторон была достигнута договоренность о продолжении поиска компромисса — обсуждение должно было проводиться в том числе на странице Сектор природи Національного заповідника «Хортиця». И вот здесь появился обобщенный в виде текста вариант компромисса, о котором мы упоминали выше, со схемой:

Пропозиції
щодо спільних екологічних акцій
за участю користувачів байдарок та каяків на території НЗ «Хортиця»

Пропонуємо бажаючим долучитися до екологічних акцій з прибирання сміття на узбережжі о. Хортиця, та на островах, що плануються згідно графіку наведеного нижче. Після кожної акції для бажаючих науковими співробітниками сектору охорони природи будуть проведені екологічні екскурсії по місцям прибирання, в ході яких можна буде ознайомитися з унікальною природою заповідника.

Оскільки квітень-червень є місяцями масового розмноження диких тварин, проведення екологічних акцій в цей період є недоцільним. Крім того проведення акцій потребує погодження з департаментом екології та природних ресурсів ЗОДА, що займе до 1,5 місяці.

18033026_150002012200043_9090116171018451145_n

Графік проведення акцій з прибирання:

У липні-серпні — територія південно-східного узбережжя Хортиці від о. Розстебин до о. Південний з причалюванням до узбережжя з боку р. Дніпро без заходу у внутрішню акваторію. Кількість учасників однієї акції — до 100 осіб, кількість акцій — в залежності від стану території.

У вересні – територія о. Східний з причалюванням учасників з боку р. Дніпро без заходу у внутрішню акваторію. Орієнтовна кількість акцій 3-4; кількість учасників на кожну акцію – до 30 осіб.

У жовтні:

— о. Дубовий – до 10 осіб. Кількість акцій – 1-2.
— о. Південний з залученням до 50 осіб та причалюванням на піщаному пляжі. Кількість акцій 1-2.
— о. Західний — до 100 осіб з причалюванням до острову з боку р. Дніпро. Кількість акцій — 1;
— узбережжя о. Хортиця від північного кінця о. Західний до протоки південніше біостанції ЗНУ — до 100 осіб з причалюванням до узбережжя з боку р. Дніпро. Кількість акцій – 1-2;
— узбережжя озер Кам’яне, Піщане з заходом у них через протоку південніше біостанції-профілакторію ЗНУ. Кількість учасників – до 10 плавзасобів.

У листопаді:
— масова акція в рамках ініціативи «Врятуємо Дніпро разом» з прибирання узбережжя озер Качине, Головківське, Підкручне з заходом у акваторію озер та прибирання можливих скупчень сміття на локаціях попередніх місяців. Кількість учасників до 200 чоловік.

Проведення прибирання сміття з заходом до акваторії внутрішніх водойм у липні-серпні є небажаним через:

— фактор турбування (в цей період закінчується гніздування деяких видів водно-болотних птахів та відбувається відгодовування молодняку птахів перед початком осінньої міграції);
— відсутність сміття, доступного для збирання при високому рівні води.

З початку вересня до середини жовтня внутрішні озера є місцем відпочинку та підгодівлі водно-болотних птахів під час міграції та єдиним безпечним місцем на території Каховського водосховища для порятунку птахів під час сезону полювання. Турбування таких скупчень птахів призводить до їх переміщення на території мисливських угідь, де вони стають об’єктом полювання.

Звертаємо Вашу увагу, що дана інформація є попередніми планами. Остаточні місця проведення акцій та кількість учасників будуть відомі лише після отримання погодження на проведення даних заходів від департаменту екології та природних ресурсів ЗОДА.

Для участі в акціях телефонуйте за номерами:

096 545 5853 Сергій
050 480 0103 Світлана

або пишіть у коментарях до цього повідомлення з вказанням контактного телефону для зв’язку.

Кількість учасників обмежена!

Вот некоторые из комментариев к данному предложению заповедника:

«Судя по этим цифрам планируется задействовать за весь период около 700 чел. Для информации, это 350 2-местных каяков, по средней цене 300 гр/день = 100000 грн. Я понимаю их должны выделить владельцы каяк-клубов ?» — написал Дмитрий Довжик, который предоставляет услуги проката байдарок и каяков.

— На них должны приплыть желающие почистить плавни, — пояснили в заповеднике.

— За 300 грн желающие поучаствовать в субботнике? Наверное, будут энтузиасты, но значительно поменьше чем 700 чел, — считает Дмитрий Довжик.

Обсуждение продолжается.

Читайте также: В Запорожье на Хортице дадут концерт бандуристы