+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Диктант національної єдності в Запоріжжі писала 91-річна бабуся

15:37, 09.11.2017

91 рік виповнився сьогодні найстаршій учасниці диктанту національної єдності, які зібралися сьогодні в залі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки (ім. Горького). З цим Сосновську Марію Трохимівну привітали її знайомі перед початком диктанту, що стартував сьогодні о 12.30 по всій Україні.

В Запоріжжі 17 радіодиктант національної єдності, темою якого стали «Наші пісні», окрім «горьківки» ще писали в обласній бібліотеці юнацтва.

Нагадаємо, що сьогодні в Україні відзначається День української писемності та мови. До цього свята приурочено і проведення диктанту. Його девізом в цьому році є слова: «Нас багато, ми — різні, але нас об’єднує спільна мета».

Треба визнати, що великого ажіотажу проведення диктанту, принаймні в «горьківці», не викликало. Опівдні стіл, за яким мали писати диктант, був майже вільний. Автор цих строк став чи-то другим, чи-то третім учасником… Але згодом «підтягнулися» інші бажаючи, серед яких, напевно, й самі співробітники бібліотеки. Загалом в написанні диктанту, який тривав близько 15 хвилин, в цій аудиторії бібліотеки взяли участь 16 осіб.

Перед початком диктанту всім учасникам видали по два чистих аркуша паперу та ручці.

— А, так это по-украински нужно писать?! — дивується один з літніх учасників.

Як виявилося, найстарша учасниця — Марія Сосновська, 1926 року народження, відзначає сьогодні свій день народження. Її колеги по громадській організації, в якій вона бере участь, дарують їй квіти…

Перед стартом диктанту диктор українського радіо, якого можно було побачити по встановленному в залі телевізору, розповів про те, як саме він буде читати текст. Журналісти, які робили включення з різних міст країни, підкреслюють, що диктант не є перевіркою знання граматики, а певним «мовним флешмобом». Тим не менше всі його участники можуть надіслати до 10 листопада (включно) написаний ними текст, звичайною або електронною поштою, до організаторів. Кращим обіцяні подарунки. Другий варіант, запропонований організаторами — вставити написаний текст «в рамку», як предмет особистої гордості. Вибір — за кожним.


Учасники диктанту вітають 91-річну Марію Сосновську


Абдула Аль Махвіті-Кармелюк

Текст диктанту присвячений українським народним пісням, але в ньому також простежується відлуння політичного сьогодення — відоме словосполучення «без віз» було й тут.

«Наші пісні, з будь-якими мотивами — чи з пристрасними карпатськими ритмами Руслани, чи з тривожними кримсько-татарськими інтонаціями Джамали — долають усі кордони без віз, бо в них — жива душа народу України», — так звучить останнє речення диктанту.

«Час новин» поцікавився у Марії Трохимівни, чи не важко було їй писати диктант:

— Іноді плутала українські та російські букви.

Ще одним учасником групи став голова Запорізького обласного центру єменської культури «Аль-Йаман» Абдула Аль Махвіті-Кармелюк, родина якого має українсько-єменські витоки.

— Про сам диктант я дізнався в Центрі національних культур обласної універсальної бібліотеки. Я вирішив перевірити свої знання української писемності, оскільки для мене це дуже важливо. Адже в Україні закон приписує проведення всіх офіційних заходів українською мовою, а також всі документи державних органів влади складаються українською мовою. Я пишаюся, що сьогодні я мав можливість вперше брати участь у диктанті. Сподіваюсь, що не востаннє.

«Я пишаюся тим, що я українець з єменським корінням» — також відзначає мій співрозмовник.

В минулому році в написанні диктанту в «горьківці» брали участь 18 осіб.

Констянтин Кулаков, Час новин-Время новостей