+38 061 787-55-84 +38 067-611-97-67 info@timenews.in.ua

Запоріжцям на Хортиці передадуть віфлеємський вогонь

7:09, 11.12.2018

22 грудня, в суботу, пластуни передадуть мешканцям Запоріжжя Вифлеємський Вогонь Миру. Церемонія поширення Світла з Вифлеєму відбуватиметься в Церкві Покрови Пресвятої Богородиці на території Історико-культурного комплексу «Запорозька Січ»»Запорозька Січ» (о. Хортиця).

«Вифлеємський Вогонь Миру» — міжнародна щорічна скаутська акція до святкувань Різдва Христового, котра полягає у поширенні символічного вогню, запаленого на місці народження Ісуса Христа.

Акцію започаткувала у 1986 році австрійська телерадіокомпанія ORF з міста Лінц. Щороку представники ORF та австрійські скаути беруть Вогонь у Вифлеємі, а далі транспортують його літаком до Австрії. Після урочистостей у Віденському Кафедральному соборі естафета передається до сусідніх країн. Із рук в руки, від одного скаутського осередку до іншого, Вифлеємський Вогонь долає безліч кордонів і потрапляє до всіх, хто чекає на світло тепла, миру, злагоди і сподівання.

Україною Вифлеємський Вогонь поширюють члени «Пласту». Вперше Вогонь до України потрапив у 1992 року. Відтоді щороку пластуни передають його українській громаді, церквам, несуть до дитячих притулків, лікарень, щоб ті, хто перебувають далеко від своїх родин, могли відчути тепло Вифлеємської зірки. А з початком бойових дій на Сході України пластуни поширюють вифлеємське світло на передових позиціях української армії, військові лікарні у зоні проведення ООС і серед місцевих громад.

Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.

Щороку акцію передачі священного сяйва благословляють Українська Греко-Католицька Церква, Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Автокефальна Православна Церква та Римо-Католицька Церква в Україні». — повідомляють організатори акції.

Читайте також: Порошенко наградил запорожского просвитянина