+38 061 787-55-84 +38 067-611-97-67 info@timenews.in.ua

На сайте Запорожского горсовета зарегистрировали петицию о сохранении старинной башни

20:23, 14.03.2019

Петиция о сохранении водонапорной башни 1913-1914 годов постройки, которой грозит снос, появилась на сайте Запорожского горсовета.

Текст петиции гласит:

— Петиція стосується водонапірної вежі минулого сторіччя, яка розташована в Шевченківському р-ні м. Запоріжжя, на перехресті вул. Іванова та вул. Кругової.
Кілька років тому ця споруда мала охоронний статус пам’ятки архітектури місцевого значення та була внесена до списку об’єктів культурної спадщини. Наразі в оновлений список вона з незрозумілих причин не потрапила. А земельній ділянці, на якій знаходиться споруда, було змінено цільове призначення. Після чого ділянка була передана в оренду строком на 19 років ТОВ «СІЧ-ІНВЕСТБУД».

Пропоную депутатам міськради:
1) повернути вищезгадану споруду до списку архітектурних пам’яток;
2) змінити цільове призначення земельної ділянки на таке, що забезпечить збереження об’єкту та відмовити орандареві у використанні земельної ділянки; або зобов’язати орендаря за жодних обставин не руйнувати водонапірну вежу;
3) за умови розірвання договору про оренду земельної ділянки з метою забудови, виконати перший пункт петиції та наступним кроком виконати реставрацію вищезазначеного архітектурного об’єкту бюджетним коштом, з можливістю залучення добровільних пожертв від запоріжців; на базі цієї споруди та на прилеглій території створити «Музей води» за прикладом м. Києва;
4) за умови продовження договору з орендарем земельної ділянки, зобов’язати його провести реставрацію водонапірної вежі з обов’язковим збереженням первісного зовнішнього вигляду за прикладом розважального закладу, що базується в колишній будівлі Школи №1, що розташоване за адресою вул. Шкільна 21.

На момент публикации этой заметки ее успели подписать 88 человек. До окончания сбора подписей осталось 59 дней.

Читайте также: Запорожскую дамбу разрисовали в «украинском стиле». ФОТО

Читайте нас в Фейсбуке и Телеграмме