+38 061 787-55-84 +38 067-611-97-67 info@timenews.in.ua

В Запорожье планируют «реконструировать» Хортицу. ФОТО, ВИДЕО

13:58, 17.04.2019

Накануне нового туристического сезона в Национальном заповеднике «Хортица» обсудили проблемные вопросы инфраструктуры.

По данным гендиректора заповедника Максима Остапенко, только на «Козацькому колі» в часы пиковых нагрузок находятся до двадцати тысяч человек, хотя эта территория не рассчитана на такое количество посетителей.

— Північна частина острова потребує серйозного оновлення для комфортного відпочинку і для проведення масових заходів, — цитирует Максима Остапенко пресс-служба Запорожского облсовета. — Ми вже маємо план реконструкції паркової зони в районі «Козацького кола». Зокрема, розроблений проект розвитку музейної інфраструктури, що включає в себе розширення парковки, освітлення, встановлення лавочок, туалетів, урн, облаштування велодоріжок та інших зручностей, які є обов’язковим елементом туристичної інфраструктури в кращих парках Європи.

При этом аутентичность места обещают полностью сохранить. Ее только вычистят от поросли, обустроят пешеходные дорожки, которые уже протоптали люди, установят семь тематических скульптур.

— Треба повернутись до відродження Хортиці як потужної національної пам’ятки. Вивести її на новий рівень. Для цього потрібна системна робота всіх гілок влади. На жаль, більшість ділянок заповідної території, в тому числі і територія комплексу «Запорізька Січ», не мають дозволів – через відсутність містобудівних умов, які надає Держгеокадастр, не можна навіть розробляти проектну документацію, — отметил гендиректор заповедника.

По словам заместителя главы Запорожского облсовета Егора Семенкова, сейчас разрабатывается мощный стратегический план по привлечению инвесторов, что, как ожидается, поможет сделать рывок и значительно улучшить статус заповедника.

По материалам пресс-службы Запорожского облсовета

Читайте также: Запорожцев приглашают на первое шлюзование сезона

Читайте нас в Фейсбуке и Телеграмме