+38 061 787-55-84 +38 067-611-97-67 info@timenews.in.ua

В Запорожье Московский патриархат пожаловался на «нарушение равноправия»

10:45, 04.06.2019

Митрополит Запорожский и Мелитопольский Лука Украинской православной церкви (Московского патриархата) обратился к главе ГУ НПУ в Запорожской области Сергею Комиссарову с просьбой внести сведения в ЕРДР в связи с «нарушением равноправия граждан» представителями партии «Демократическая сокира». Последние публично заявили, что намерены исследовать законность получения земельных участков и строений УПЦ МП в Запорожье и, в случае обнаружения нарушений со стороны церковников, направлять заявления в правоохранительные органы.

Один из лидеров «Демсокиры», в прошлом запорожский журналист, Юрий Гудыменко, инициировавший акцию «Принеси куклу». В начале 2018-го запорожцев и призывали приносить куклы на подворья УПЦ МП,в знак протеста против отказа священника этой конфессии отпевать крещенного в Киевского патриархате мальчика.

В частности, в заявлении, опубликованном на сайте Запорожской епархии УПЦ МП, сказано:

«Так у публікації (Демсокиры — ред.), серед іншого, містяться погрози (дослівна цитата: «Ми не хочемо бачити їх на нашій землі, хочемо, щоб їм тут було спекотно й дискомфотно»), а також безпідставні звинувачення священнослужителів нібито у вчинених протиправних діях (дослівна цитата: «За роки незалежності ці дядьки в рясах загарбали собі купу церков або ділянок під церкви.»).

Не кажучи вже про те, що на фотознімку, що супроводжує публікацію, священнослужителі вочевидь зображені поряд із нацистами Гітлерівської Германії, тобто прирівнюються до останніх автором публікації.

Проте найголовнішу небезпеку становить твердження стосовно того, що УПЦ (Українська Православна Церква) фактично прирівнюється до секти, а православні названі як «суки» (суспільно вживане поняття, прирівняне до лайливих висловів майже у всіх слов’янських мовах). Страшним та загрозливим є і той факт, що публікацію подібного змісту було розміщено (скопійовано) на своїх сторінках ще 31 особами, а бачити та читати її може необмежене коло осіб щодня».

В заявлении Демсокиры, на которое ссылаются представители Московского патриархата, сказано:

«Демократична Сокира. Запоріжжя. абсолютно толерантна до будь-яких проявів релігійного екстазу крім тоталітарних сект та УПЦ МП.

Так вже сталося історично.

Тому, згідно наших партійних цінностей та цілей, ми починаємо файну розвагу з вилову на порушеннях Законів України «покемонів» московського патріархату.

У цієї розваги великий потенціал, і ми згодом з задоволенням поділимось досвідом, як можна таким чином розважатись в інших регіональних організаціях. 
Наша партія займає стійку опозицію до усього руськомирства, та серед іншого – до його форпосту у вигляді московської церкви Гундяєвського патріархату. Ми не хочемо бачити їх на нашій землі, хочемо, щоб їм тут було спекотно й дискомфотно. Але ми законослухняні громадяни, то ж влаштовуємо дискомфорт виключно згідно з чинним законодавством.

За роки незалежності ці дядьки в рясах загарбали собі купу церков або ділянок під церкви. І дуже рідко вони переймались законним оформленням і землі, й об’єктів будівництва. Також додержанням законів не дуже переймались усі їхні ватославні донатори, суки православні та інша ПРегіональна наволоч.

Відтак, ми вирішили провести невеличку розвідку по церквах та храмах Московської церкви нашого рідного Запоріжжя. І ото варто нам було зануритись «на пів-багнета» в сторону пекла у земельно-будівельні нюанси, як одразу полізли різні порушення.

Оскільки ми не журналісти, то ми не тільки пишемо про це на Фейсбуці, а й одразу складаємо заяви до Національна поліція України, Прокуратура Запорізької області й Державна архітектурно-будівельна інспекція України. Ми ж розважаємось, а з заявами та відповідями на них робити це набагато веселіше».


Митрополит Запорожский и Мелитопольский Лука УПЦ МП

Читайте также: В Запорожье проведут «горячую линию» для нуждающихся в отпуске