+38 061 787-55-84 +38 067-611-97-67 info@timenews.in.ua

ОБСЕ заинтересовалась судьбой запорожского парка

19:41, 13.02.2020

Запорожский экоактивист Игорь Лукашенко, который вместе с другими общественниками защищал парк Яланского от постройки торгово-развлекательного центра, встретился с представителями ОБСЕ.

Об этом активист, которому дважды разбивали стекло в авто, сегодня написал на своей странице в Фейсбук.

«Позавчора зустрівся з представниками спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Представники ОБСЄ самі вийшли на мене, коли дізналися (як я розумію) із різних джерел про ситуацію навколо парку, та особливо про тиск з боку влади на активістів. Зокрема на останні події з інсценуванням крадіжки з мого авто.

Провели дуже плідну півторагодинну зустрічі у лобі-барі готелю Інтурист. Було багато запитань, на які я дав максимально вичерпну інформацію. Але ще більше я надав інформації, про яку вони не питали. Тобто про незаконність зміни статусу землі парку, незаконність надання різноманітних дозволів, подовження оренди за порушенням маси вимог як договорів, так і чинного законодавства. Про корумповані суди Запоріжжя (і здається не тільки Запоріжжя), де головуючим є одногрупник володимира кальцева. Особливо звернув увагу на бездіяльність поліції Запоріжжя, та зокрема Вознесенівського відділку. Мимохідь згадав і про кричуще ставлення до правопорушень прокуратури. Точніше знов про бездіяльність.
Мав би сказати ще більше, але не вистачило часу. Але, як я зрозумів, це не остання зустріч.

І я дуже сподіваюся, що звіт спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, акцентує увагу на відсутності судочинства як явища у нормальному европейському розумінні. Що також буде донесено до европейських чиновників, що поліція (не плутати з новою патрульною) залишилася старою, і у випадках протистояння корумпованих чиновників та громад, стає на бік чиновників, або заплющує очі».

Напомним, что месте парка Яланского планирует построить ТРЦ нардеп Владимир Кальцев. Вместо парка Яланского он обещал разбить парк в сквере Пушкина.

Тем не менее, его планы встретили жесткое сопротивление со стороны части общественников Запорожья.