+38 061 787-55-84 +38 067-611-97-67 info@timenews.in.ua

Стали известны подробности сооружения торговой лавки, обнаруженной в сквере Пионеров

12:11, 02.03.2020


Департамент архитектуры и градостроительства Запорожского горсовета на своей странице в Фейсбук опубликовал подробности истории постройки лавки александровского купца Абрама Геншафта, остатки которой были обнаружены накануне в сквере Пионеров, в результате проведения реконструкции.

«По мотивах знайдених залишків гостинних рядів у сквері піонерів по вул. Базарна (Анголенка) знайдені конструкції історики ідентифікують, як залишки фундаментів лавки №12, що належала Абраму Моісеєвичу Геншафту. 

28-го травня 1910 року Геншафт звертаєтся до Олександрівської міської управи з проханням:

«……Разрешить мне перестройку магазина моего, находящегося на нижнемъ гостинномъ ряду, на углу Екатеринославской и Благовещенской улицъ согласно, прилагаемому при семъ, плану»

Відповідно у 2020 році це було б сформульовано так:

«Прошу надати мені містобудівні умови та обмеження на реконструкцію магазину що належить мені на праві приватної власності. Наміри забудови додаю до заяви»

Далі, судячи з архівних документів, міська будівельна комісія розглянувши заяву та наміри забудови А.М. Геншафта, рекомендує думі питання для розляду але посилається на попередні засідання Думи на яких «……Дума высказывала пожеланія воздерживаться отъ такихъ выходов стесняющих ходьбу по тротуарамъ».

У 2020 році: « …… наміри забудови наданні замовником порушують межі червоних ліній, що були затвердженні на попередньому засіданні міської ради». На що міська управа «….высказывается за неразрешеніе выступа на Благовещенскую улицу. Іюня 8 дня 1910». Тобто «… відмовити у наданні містобудівних умов та обмежень».

Невгамовний Абрам Моісеєвич 23-го червня 1910 «покорнейше проситъ» не відмовляти йому та «подвергнуть обсужденію»…..

Судячи із знайдених залишків магазина Абрама Моісеєвича, йому все ж таки не відмовили)))).

Дякуємо Валерію Стойчеву за надані архівні матеріали».

Читайте также: Стало известно, как будет выглядеть новый торговый центр в Запорожье

Читайте нас в Фейсбуке и Телеграмме