+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

НСЖУ требует обеспечить доступ СМИ на сессии Запорожского горсовета

13:52, 26.01.2021

Секретариат Запорожской областной организации Национального союза журналистов Украины (НСЖУ) опубликовал обращение к депутатам Запорожского горсовета и мэру Запорожья Владимиру Буряку. В нем требуют обеспечить допуск журналистов на сессии горсовета. 

Напомним, в мэрии причиной недопуска в сессионный зал журналистов и активистов называют карантин из-за коронавируса

«З незрозумілих і надуманих причин  міський голова та посадові особи міської ради свідомо перешкоджають журналістам у виконанні їх професійних обов’язків – одержувати від першоджерел та розповсюджувати в суспільстві соціально важливу і актуальну інформацію про діяльність міської ради. На жаль, це не поодинокі випадки, така позиція вже стала системою у спілкуванні влади із ЗМІ, — говорится  в обращении НСЖУ. — … Міська рада – відкрита публічна установа, обов’язок якої – якісно забезпечувати всі сфери життєдіяльності міста. І громадяни мають право знати все про її діяльність, а журналісти зобов’язані цю інформацію готувати і розповсюджувати через свої засоби масової інформації. Така у них робота. А плідна система співпраці влади і ЗМІ – в інтересах всієї громади.

Тому, шановні депутати, шановний міський голово, звертаємося до вас із закликом розглянути наше звернення на засіданнях комісій, в сесійній залі. Напрацювати такий порядок роботи із ЗМІ, який унеможливлює перешкоджання працівникам мас-медіа виконувати свої професійні обов’язки! Не діліть журналістів на «бажаних» та «небажаних», а забезпечте умови їх роботи на сесіях, засіданнях депутатських комісій та в будь-яких структурах міської ради відповідно до вимог Закону про ЗМІ та демократичних принципів свободи отримання і розповсюдження інформації, свободи слова». 

Полный текст обращения можно найти по ссылке

Юрист Института массовой информации Али Сафаров отмечает, что недопуск журналиста из-за карантина на сессию горсовета является преступлением, подробнее — здесь. 

Читайте нас в Фейсбуке и Телеграмме