+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Присяга, флаги, почетные наименования: как прошел визит Зеленского на Хортицу. ФОТО

15:29, 14.10.2021

Сегодня, 14 октября, в День защитников и защитниц Украины, президент Владимир Зеленский прибыл в Запорожье. Он выступил перед военными лицеистами, которые приняли присягу на Хортице. 

Торжественную клятву принесли лицеисты лицеев-интернатов с усиленной военно-физической подготовкой из трех областей — Запорожской (лицей «Захисник»), Днепропетровской (Криворожский лицей) и Луганской («Кадетский корпус имени героев Молодой гвардии»).

«Ви навчались у другому класі. Ви були зовсім маленькими хлопчиками, які щовечора були прикуті до екранів телевізорів. Та не заради блокбастерів чи мультфільмів. А чекаючи, як кожен з нас, новин зі сходу нашої країни, — обратился Зеленский к лицеистам. — Так, у багатьох із вас там був батько або старший брат, хрещений батько, дядько, сусід. Але те, що ви зараз стоїте тут, готуєтесь скласти клятву ліцеїста, навчатись і згодом стати офіцерами й захисниками України, означає одне: у 2014-му, біля екранів телевізорів, уже тоді, незважаючи на те, що вам було вісім років, кожен з вас зробив вибір».

Он отметил, что лицеисты произносят клятву в уникальном месте — природном и историческом комплексе «Хортица», который имеет сакральное значение для каждого украинца. 

«Протягом багатьох століть історії Хортиця була своєрідним форпостом у боротьбі проти різних ворогів. Саме тут зародився й кувався непереможний дух козацтва, який і в наш час допомагає нам боротися з ворогом. На традиціях і цінностях українського козацтва сьогодні виховується майбутня еліта національного українського війська, – заявил гарант. — … І одного дня всі ви разом зберетесь у відбудованому Луганському військовому ліцеї, у часи миру в нашій державі, під синьо-жовтим прапором України, і згадаєте цей день. І обов’язково посадите паросток дуба з Хортиці. І будете збиратися разом кожен рік після випуску. Без втрат. Тим самим складом».

Видео выступления можно найти здесь. Зеленский также вручил боевые флаги и присвоил почетные наименования воинским частям Вооруженных Сил, другим военным формированиям и правоохранительным органам. 

по материалам сайта Офиса президента, фото — Офис президента 

Читайте нас в Фейсбуке и Телеграмме