+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

В Угорщині пʼятий день тривають протести проти уряду Орбана

22:10, 17.07.2022

У неділю, 17 липня, вже п’ятий день як тисячі людей у Будапешті протестують проти уряду Віктора Орбана. Суспільство незадоволене податковими змінами, які, на думку критиків, завдадуть шкоди малому бізнесу.

Про це пише The Guardian.

Угорці вийшли на вулиці після того, як парламент ухвалив зміни до закону: вони торкнуться сотень тисяч власників малого бізнесу. 17 липня кілька тисяч людей пройшлися маршем центром Будапешта з вигуками «Орбане, геть!».

Ці протести стали першими після того, як у квітні Орбан лишився прем’єр-міністром на четвертий термін поспіль.

Угорщина, яка значною мірою залежить від російської нафти і газу, оголосила «стан небезпеки» через енергетичну кризу, викликану війною в Україні.

Поміж заходів, ужитих для розвʼязання проблеми — люди, які споживають більше середньої кількості енергії, повинні будуть платити за неї за ринковою ціною, а не за сильно субсидованим державним тарифом.

У своєму радіозверненні 15 липня Орбан назвав зміну податкового законодавства «хорошою та необхідною».

фото — MTI

Економічна ситуація в Угорщині залишається складною: попри обмеження цін на паливо й деякі товари першої необхідності, інфляція в червні становила 11,7% — це найвищий за останні два десятиліття показник.

Національна валюта Угорщини – форинт – також впала до рекордних рівнів проти євро, а національний банк країни був змушений різко підвищити облікову ставку.

Раніше Орбан, якого в ЗМІ часто називають «проросійським», заявляв, що ЄС ніби-то «санкціями проти Росії вбиває свою економіку».

Читайте також: Одіозний Рогозін більше не голова «Роскосмосу»

Єврокомісія анонсувала сьомий пакет санкцій проти РФ