+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський відсторонив Венедіктову і усунув Баканова

22:35, 17.07.2022

Президент Володимир Зеленський відсторонив від посади генпрокурора Ірину Венедіктову і усунув главу СБУ Івана Баканова.

Відповідні укази опубліковані на офіційному сайті Офісу президента тут і тут

Ірина Венедіктова була призначена генеральним прокурором 17 березня 2020 року. Іван Баканов зайняв посаду голови СБУ 29 серпня 2019 року.

Венедіктову відсторонено від посади генерального прокурора відповідно до частини другої статті 11 закону «Про правовий режим воєнного стану».

Іншим указом Зеленський поклав виконання обов’язків генерального прокурора на заступника генпрокурора Олексія Симоненка.

Також своїм указом президент усунув Івана Баканова від виконання обов’язків голови Служби безпеки України.

«Відповідно до статті 47 дисциплінарного статуту Збройних Сил України, затвердженого законом України від 24 березня 1999 року № 551–XIV, усунути Баканова Івана Геннадійовича від виконання обов’язків голови Служби безпеки України», — йдеться в указі.

Примітка: Стаття 47 Дисциплінарного статуту ЗСУпередбачає, що невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків, яке призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків або створило загрозу настанню таких наслідків, є підставою для усунення такого військовослужбовця від виконання службових обов’язків.

Доповнено: Президент прокоментував рішення щодо Венедіктової й Баканова у своєму вечірньому зверненні.

«Зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораційної діяльності працівників органів прокуратури, органів досудового розслідування, інших правоохоронних органів. У 198 провадженнях відповідним особам повідомлено про підозру. Зокрема, понад 60 працівників органів прокуратури та СБУ залишилися на окупованій території і працюють проти нашої держави.

Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави і зв’язків, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами РФ, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь.

Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посад генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України», — сказав Володимир Зеленський.

Тим часом радник Офісу президента Андрій Смирнов заявив, що генпрокурора Ірину Венедіктову та очільника СБУ Івана Баканова не звільнили, а тимчасово відсторонили для проведення розслідування. 

«Мова про звільнення цих двох посадових осіб  поки що не йде. Мова йде про те, що генерального прокурора відсторонено від посади, а голову Служби безпеки тимчасово усунено від виконання обов’язків», — заявив він  в ефірі національного телемарафону.

Оновлено: 19 липня Верховна Рада звільнила Баканова і Венедиктову.

Читайте також: Генштаб: ЗСУ відбили штурми й завдали ворогу втрат на двох напрямках