+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Азербайджан постачатиме в ЄС до 20 мільярдів кубометрів газу на рік

0:47, 19.07.2022

В Баку голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн та комісар з питань енергетики Кадрі Сімсон зустрілися з президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Вони підписали новий Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного партнерства у галузі енергетики.

Про це повідомляє Ec. Europa.

Меморандум містить зобов’язання подвоїти пропускну спроможність Південного газового коридору для постачання щонайменше 20 мільярдів кубометрів газу до ЄС щорічно до 2027 року.

Це допоможе досягти цілей диверсифікації в плані REPowerEU і допомогти Європі покінчити із залежністю від російського газу. Завдяки зміцненню енергетичної співпраці Азербайджан вже зараз збільшує постачання природного газу до ЄС з 8,1 мільярда кубометрів у 2021 році до очікуваних 12 мільярдів кубометрів у 2022 році.

Наразі ЄС та Азербайджан також ведуть переговори щодо нової всеосяжної угоди, яка дозволить посилити співпрацю у широкому діапазоні сфер, включаючи диверсифікацію економіки, інвестиції, торгівлю та повне використання потенціалу громадянського суспільства, наголошуючи при цьому на важливості людського права та верховенства права.

У ЄС кажуть, що енергетика – це лише одна із сфер, де можна розширити співпрацю з Азербайджаном.

Читайте також: Кадрова ревізія СБУ: анонсовано звільнення 28 посадовців