+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У Стамбулі підписали угоду для вивезення українського зерна

22:12, 22.07.2022

У Стамбулі відбулося підписання угоди про розблокування українських портів для вивезення зерна.

Про підписання угоди заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, передає низка світових ЗМІ. 

Документ має назву «Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів».

Документ підписали міністр інфраструктури України Олександр Кубраков, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар та генсек ООН Антоніу Гутерреш. Від РФ угоду підписав міністр оборони Сергій Шойгу. Україна при цьому, не підписувала жодних документів із Росією.

Ініціатива, підписана представниками Туреччини, ООН та України, має бути затверджена Кабміном та оприлюднена у повному обсязі. Такий же документ окремо підписали представники Туреччини, ООН та Росії.

Угода передбачає, що контроль за портами «Одеса», «Чорноморськ» і «Южний» повністю залишається за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів і добрив не передбачається.

Документ не передбачає послаблення санкцій по відношенню до Росії, а також жодного транспортного супроводу російськими кораблями українських суден.

У Стамбулі під егідою ООН буде створено Спільний координаційний центр (СКЦ), до якого увійдуть представники України, Росії, Туреччини і ООН. Цей центр буде здійснювати загальний нагляд за дотриманням Ініціативи.

Очікується, що угода діятиме протягом 120 днів. При цьому вона може бути продовжена у майбутньому.

Нагадаємо, Росія вже не раз крала українське зерно. Нещодавно вкрадене зерно із Бердянська прибуло до Туреччини, спочатку судно затримали, але потім відпустили. Потім йшов переговорний процес по українському зерну, у якому брали участь Україна, Туреччина, ООН, РФ, він завершився цією угодою для вивезення українського зерна.

Читайте також: Євросоюз затвердив нові санкції проти РФ