+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Після домовленостей щодо зерна в порту Одеси пролунали вибухи. ООН і ЄС засудили атаку РФ

23:35, 23.07.2022

23 липня окупанти  обстріляли Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

Про це повідомляє Оперативне командування «Південь».

У командуванні повідомили, що 2 ракети збили сили ППО, ще 2 влучили в об’єкти інфраструктури порту.

Нагадаємо, 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та генсек ООН підписали зернову угоду. Такий же документ окремо підписали представники Туреччини, ООН та Росії. Сторони зобов’язалися не нападати на торгові, цивільні судна і портові споруди — йдеться про 3 порта: «Одеса», «Чорноморськ» і «Південний».

Україна після удару по порту в Одесі закликає ООН та Туреччину забезпечити дотримання Росією своїх зобов‘язань в рамках безпечного функціонування зернового коридору. Про це йдеться у коментарі речника МЗС України Олега Ніколенка: 

«Менше 24 годин знадобилося Російській Федерації, щоб ракетним ударом по території порту міста Одеса поставити під сумнів домовленості та обіцянки, дані нею ООН та Туреччині у підписаному вчора в Стамбулі документі, — йдеться у коментарі. — Російська ракета — це плювок Володимира Путіна в обличчя генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу та президентові Туреччини Реджепу Ердогану, які доклали величезних зусиль для досягнення угоди, і яким Україна вдячна. У разі невиконання досягнутих домовленостей, Росія нестиме повну відповідність за поглиблення глобальної продовольчої кризи»

В ООН також засудили удари по Одесі і нагадали про зернову угоду.

«Генеральний секретар беззаперечно засуджує повідомлення про удари, завдані сьогодні по українському порту Одеси. Вчора всі сторони взяли на себе чіткі зобов’язання на світовій арені щодо забезпечення безпечного руху українського зерна та супутніх товарів на світові ринки. Ці продукти вкрай необхідні для подолання глобальної продовольчої кризи та полегшення страждань мільйонів людей, які потребують допомоги по всьому світу», — йдеться в повідомленні прессекретаря генсека ООН. 

Посол США в Україні Бріджит Брінк назвала неприпустимим ракетний удар по порту Одеси, заявивши, що Кремль продовжує використовувати їжу як зброю. ЄС та низка окремих країн-членів засудили атаку. 

Читайте також: Зеленський: Втрати України скоротилися до 30 загиблих на день

США виділили новий пакет допомоги Україні: 4 HIMARS і 580 дронів