+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

У мережу потрапило відео, на якому росіяни закатували українського полоненого

8:00, 30.07.2022

28 липня в мережі з’явилося відео, на якому російський солдат катує українського військовополоненого — каструє його канцелярським ножем, після чого вбиває. Відео визвало обурення світової спільноти. 

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що звернувся до Офісу генпрокурора щодо оприлюдненого відео катувань окупантами військового ЗСУ, також готуються повідомлення до ООН, Європейського комітету з питань запобігання катуванням та Міжнародного червоного Хреста.

«Ми повинні зупинити злочини Росії. Катування не можуть бути застосовані і їм ніколи немає виправдань. Цивілізований світ – одностайний у цьому. Катування є воєнним злочином і його виконавці повинні нести відповідальність, як і військові командири, з дозволу або за командою яких такий воєнний злочин відбувся», – написав Лубінець на своїй сторінці у фейсбуці.

Моніторингова місія ООН з прав людини «приголомшена» відео з кастрацією та вбивством українського полоненого російським військовим і закликає «всі сторони» уникати тортур та вбивств військовополонених.

Про це йдеться у заяві Місії  у Facebook.

 «Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні приголомшена останніми відео, на яких явно зображуються побиття, тортури, кастрація та вбивство захопленого в полон військовослужбовця Збройних Сил України чоловіком, який, як видається, є військовослужбовцем Збройних Сил Російської Федерації або пов’язаних з ними озброєних груп.

На одному з відео військовослужбовцю після тортур вистрілили в голову, а його тіло протягли до канави. Такі дії, якщо отримають підтвердження, кваліфікуються як військові злочини», — йдеться у повідомленні.

При цьому в місії ООН зазначили, що це лише останнє з низки відео, на яких зображені тортури та позасудові страти військовополонених та осіб, які перестали брати участь у бойових діях, скоєних воюючими сторонами.

Разом з тим, новий генеральний прокурор Андрій Костін взяв під особистий контроль розслідування катувань і вбивства полоненого українського військового.

«Наджорстокі звірства стали візитівкою російської армії. Катування та жорстоке поводження з цивільними особами та військовополоненими є одним з найпоширеніших видів воєнних злочинів, які вчиняють російські військові на нашій землі. Розслідування цієї категорії злочинів є одним з основних пріоритетів Офісу генерального прокурора.

Однак останній випадок, відео якого широко поширювалося у соціальних мережах, перевищив своєю жорстокістю всі межі людської уяви. Ми побачили нелюдське поводження з військовополоненим у формі Збройних Сил України з боку окупантів, від якого здригнулися навіть прокурори та слідчі, які мають досвід розслідування жорстоких вбивств та катувань», — зазначив Костін. 

В Конгресі США засудили катування українського бійця, яке потрапило до мережі. 

Про це пише Twitter старшого радника Конгресу США Пола Массаро.

«Варварство та розпуста російських окупантів викликають огиду. Кастрація, вбивства, зґвалтування, вбивства дітей, порівняння міст із землею. Непереборне зло», — пише Массаро.

Старший радник Конгресу закликав надати Україні ATACMS та сучасні танки, аби наші бійці якнайскоріше покінчили з російським злом.

«Російське зло закінчиться лише з перемогою України. Російські військові злочини в Україні — це образа всього людства», — додає Массаро.

Читайте також: Атака на Миколаїв: 14 поранених і 5 загиблих