+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Армія РФ скоїла черговий воєнний злочин: здійснила масове вбивство військовополонених в Оленівці. ВІДЕО

8:38, 30.07.2022

29 липня стало відомо про обстріл колонії в Оленівці на Донеччині, де утримувалися українські полонені, серед яких були бійці з «Азовсталі». Загинули щонайменше 53 людини, кількість поранених невідома. Російські пропагандисти розповсюдили дезінформацію, що це нібито українська армія здійснила обстріл. Генштаб України спростував звинувачення РФ, що удар нанесли ЗСУ. За інформацією Генштабу, такими діями росіяни намагалися приховати катування і вбивства полонених.

фото — скрін з відео російських пропагандистів 

За інформацією Генштабу, Україна не завдавала ні ракетних, ні артилерійських ударів по району Оленівки. 

«Російські окупанти переслідували свої злочинні цілі – звинуватити Україну у скоєнні «воєнних злочинів», а також приховати тортури над полоненими і розстріли, які здійснили там за наказами окупаційної адміністрації та командування ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області. 

Відтак, такі заяви про нібито обстріли цивільної інфраструктури та населення  з боку ЗСУ є відвертою брехнею та провокацією, відповідальність за яку несе Росія  країна-агресор, окупант і спонсор тероризму», — йдеться у повідомленні Генштабу.

Підрозділи «Азову» вже оголосили полювання на усіх причетних до масового вбивства українських військовополонених в Оленівці 29 липня.

Про це заявив засновник полку «Азов» Андрій Білецький у Telegram.

Андрій Білецький, фото — Телеграм

«… Російське командування обставило масове убивство полонених як дії української армії. Бійці полку («Азов», — прим.авт) були переведені в окрему будівлю.

…. Я від імені Азовських підрозділів оголошую полювання на кожного причетного до масового убивства. Понесе відповідальність кожен рядовий виконавець і кожен організатор незалежно від посади та місця перебування. Де б ви не ховалися, ви будете знайдені й екстерміновані», — заявив Білецький.

У розвідці вважають, що вбивство українських полонених в Оленівці на Донеччині організували найманці ПВК «Вагнера» за особистою вказівкою Євгена Пригожина, не узгодивши це з керівництвом Міноборони Росії.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України у Telegram.

За інформацією ГУР, вибух влаштували для приховування фактів розкрадання коштів, виділених на утримання українських полонених. 1 серпня у колонію мала прибути комісія з Росії для перевірки витрат виділених коштів та умов утримання полонених. Однак реальний стан будівлі не відповідав вимогам, тому «проблему» усунули шляхом знищення приміщення, разом з розміщеними в ньому українцями.

Другою метою теракту було підвищення соціальної напруги навколо України, зважаючи на суспільний інтерес до полонених героїв «Азовсталі».

У розвідці додали, шо приміщення було спеціально обладнане для утримання полонених з «Азовсталі». Роботи у будівлі закінчилися 2 дні тому, після чого в неї перевели частину утримуваних українських захисників.

СБУ перехопила телефонні розмови, в яких окупанти підтверджують, що саме російські війська винні у вибуху в колонії окупованої Оленівки, внаслідок якого загинули щонайменше 53 українських полонених.

«Перехоплені розмови підтверджують, що рашисти розмістили свої установки «Град» неподалік виправної установи і почали стріляти з них по території, підконтрольній Україні. Втім жодних обстрілів у відповідь не спостерігалось – це підтверджують самі бойовики «ДНР»», — заявили в Службі безпеки.

Також попередній аналіз відео свідчить, що такі сліди від вибуху на стінах найбільш імовірно могли залишилися саме через «внутрішнє джерело» вибуху.

«Загалом є безліч доказів того, що Збройні сили України не завдавали ракетних і артилерійських ударів по району населеного пункту Оленівка. Відтак усі заяви російської пропаганди про нібито обстріли з боку ЗСУ є відвертою брехнею та провокацією», — підкреслили в СБУ.

фото — скрін з відео російських пропагандистів 

Після вбивства російськими окупантами військовополонених в Оленівці, українські захисники вимагають, аби ООН та МКЧХ, які виступали гарантами життя та здоров’я українських бійців, направили своїх представників в колонію, де росіяни утримують захисників. Про це йдеться у спільній заяві ЗСУ, Міноборони, СБУ та омбудсмена.

Головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний, реагуючи на звірства російських окупантів, заявив, що Україна помститься за кожного загиблого чи скаліченого воїна. 

Президент Володимир Зеленський закликає ООН і Міжнародний Комітет Червоного Хреста захистити життя сотень українських військовополонених та закликає світ визнати Росію державою-спонсором тероризму.

Про це він заявив у своєму вечірньому зверненні.

«Заслухав сьогодні доповіді про удар окупантів в Оленівці Донецької області. Це був свідомий російський воєнний злочин, свідоме масове вбивство українських військовополонених. Більше 50 загиблих…Радбез ООН поінформований. Усі учасники міжнародних відносин знатимуть, що відбулося насправді. Росії нікого не вдасться обманути», – сказав президент.

Читайте також: У мережу потрапило відео, на якому росіяни закатували українського полоненого

Атака на Миколаїв: 14 поранених і 5 загиблих