+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Україна почала обов’язкову евакуацію людей з Донеччини

13:03, 01.08.2022

Уряд України запровадить обов’язкову евакуацію мешканців неокупованих районів Донецької області перед початком опалювального сезону. У Донецькій області абсолютно відсутнє газопостачання, тепла у зимовий період не буде.

фото — Головне управління ДСНС України у Донецькій області

Про це заявила віцепрем’єр-міністер, міністер з реінтеграції тимчасова окупованих теріторій Ірина Верещук в ефірі українського телемарафону.

Верещук очолила штаб з евакуації мешканців Донеччини. За її словами, Кабмін ухвалив рішення про створення штабу 29 липня.

За словами віцепрем’єрки, до уряду звернувся керівник ОВА Донеччини Павло Кириленко, щоб такий штаб був створений на державному рівні.

Верещук наголосила, що якщо хтось відмовиться від евакуації – змушений буде підписати бланк відмови, що він розуміє усі наслідки та несе відповідальність за своє життя.

«У Донецькій області абсолютно відсутнє газопостачання, всі газопроводи, які можна було відремонтувати, вони відремонтували, але, на жаль, ворог знову і знову знищує все, що б допомогло узимку обігріти людей.

Одним словом — тепла на Донеччині у зимовий період не буде. 33-тя стаття Кодексу про цивільний захист населення говорить про таку форму евакуації, як обов’язкова. Я вважаю, що це обов’язок кожного дорослого члена сім’ї.

У Донецькій області 52 тисячі дітей, їх потрібно евакуювати, не можна наражати їх на смертельну небезпеку в зимовий період без тепла, без світла, без можливості обігріти», — заявила Верещук.

Президент України Володимир Зеленський у своєму відеозверненні вкотре закликав людей евакуюватися з Донецької області. Він зауважив, що чим більше людей виїде з Донецької області зараз, тим менше людей російська армія встигне вбити.

“Тому, якщо у вас є змога, говоріть, будь ласка, з тими, хто ще залишається в зонах бойових дій на Донбасі. Будь ласка, переконуйте їх, що виїхати потрібно, а особливо якщо це сім’ї з діточками. Якщо у вас є змога допомогти переселенцям – зробіть це”, – йдеться у зверненні.

Читайте також: Під час обстрілів Миколаєва загинув власник «Нібулону» Олексій Вадатурський