+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Росія перекидає війська на Запоріжжя і зупиняє наступ на Слов’янськ, — Інститут дослідження війни

13:03, 02.08.2022

Росіяни перекидають війська з півночі Донецької області в Запорізьку область і припиняють кампанію з наступу на Слов’янськ – це, імовірно, створить можливість для ЗСУ розпочати контрнаступ на Ізюмському напрямку.

тематичне фото зі сторінки Генштабу ЗСУ 

Про це повідомляє американський Інститут дослідження війни (ISW).

За даними ISW, виведення частини російських військ із північної частини Донецької області позбавить росіян  потужностей, так само, як російські війська ігнорували фронти Запорізької та Херсонської областей під час наступальних операцій у Луганській області.

«Виведення військ, швидше за все, створить можливість для України  розпочати контрнаступ на Ізюмському напрямку – так само, як захоплення Росією Луганської області дозволило Україні створити умови для контрнаступу в Херсонській області», — йдеться в повідомленні.

Як припускає ISW, передислокація російських військ у Запорізьку область передбачає, що українські контрнаступи не обмежуються Херсонською областю і, ймовірно, відбуватимуться по всій південній осі.

Нагадаємо, раніше про те, що окупанти переміщують окремі підрозділи зі Словʼянського на Запорізький напрямок, повідомляв Генштаб ЗСУ. 

Президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні заявляв, що Росія перекидає частину своїх сил зі сходу України в Херсонську та Запорізьку області, але це їй не допоможе.

Читайте також: Евакуація з Енергодара заблокована через зливу, немає проїзду й у зворотному напрямку

США: РФ використовує Запорізьку АЕС як військову базу для обстрілу українців