+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Експосадовців Запорізької ОДА підозрюють у привласненні майже мільйона на будівництві амбулаторій

13:36, 02.08.2022

У межах президентської програми з державного бюджету виділялися кошти на розвиток медицини у сільській місцевості. З метою їх привласнення на той час керівник одного з департаментів ОДА запровадив злочинну «схему». До неї долучив свого заступника та підконтрольну фірму.

Такі дані наводить Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

За результатами конкурсу саме ця компанія (підконтрольна фірма) здобула перемогу, відтак із її керівником уклали договори на розробку та виготовлення проєктно-кошторисної документації будівництва 5 амбулаторій. За виконання робіт на рахунки підрядної організації надійшло майже 2,4 млн грн.

Проте оперативники та слідчі встановили, що до офіційних документів були внесені неправдиві дані про обсяги та вартості виконаних за договорами робіт. Сума отриманих надлишкових коштів, які розподіли між усіма учасниками схеми, становила майже мільйон гривень.

На підставі отриманих доказів експосадовцям облдержадміністрації та керівникові підрядної організації повідомили про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України.

З метою забезпечення відшкодування завданих збитків на рухоме та нерухоме майно фігурантів справи було накладено арешт на суму понад три мільйони гривень.

Наразі за погодженням із Запорізькою обласною прокуратурою обвинувальний акт щодо трьох учасників організованої злочинної групи скеровано до суду.

Читайте також: СБУ повідомила про підозру двом псевдозаступникам «глави Енергодару»

Росія перекидає війська на Запоріжжя і зупиняє наступ на Слов’янськ, — Інститут дослідження війни