+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Візит Ненсі Пелосі до Тайваню викликав обурення Китаю

23:27, 03.08.2022

2 серпня на Тайвань прилетіла речник палати представників конгресу США Ненсі Пелосі — третя особа в американській політичній системі. Спікер нижньої палати конгресу не приїжджав на Тайвань з 1997 року.

Nancy Pelosi/Twitter

Про це повідомляють світові ЗМІ.

Пелосі відвідала парламент Тайваню та зустрілася з головою адміністрації острова Цай Інвень, яка вручила їй нагороду — Орден Благобажаних хмар.

Візит Пелосі до Тайваню викликав обурення китайської влади. Китай негайно засудив візит Пелосі, а міністерство закордонних справ заявило, що він завдає серйозної шкоди миру та стабільності в Тайванській протоці.

Пекін пообіцяв вжити заходи у відповідь на візит Пелосі, зазначивши, що наслідки, які випливають з нього, повинні нести США та сепаратистські сили «незалежності Тайваню». Китай заблокував імпорт деяких товарів з Тайваню та оголосив про проведення військових навчань біля Тайваню.

Міністерство закордонних справ Китаю наголошує, що Тайвань є «невід’ємною частиною території Китаю, а уряд Китайської Народної Республіки є єдиним законним урядом, який представляє весь Китай».

Своєю чергою пресслужба Пелосі в опублікованому повідомленні стверджує, що її візит «жодним чином не суперечить давній політиці Сполучених Штатів», яка керується Законом про відносини з Тайванем 1979 року і спільними комюніке США та Китаю.

«Солідарність Америки з 23 мільйонами жителів Тайваню є сьогодні як ніколи важливою, оскільки світ стоїть перед вибором між автократією та демократією», – зазначила спікерка Палати представників.

Раніше координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі заявив, що адміністрація Джо Байдена підтримає Ненсі Пелосі, якщо та все ж вирушить на Тайвань.

Довідка: Китай розглядає Тайвань як сепаратистську провінцію, яка згодом знову опиниться під контролем Пекіна. Проте Тайвань вважає себе незалежною країною зі своєю конституцією та демократично обраними лідерами. Зараз лише 13 країн (та Ватикан) визнають Тайвань суверенною державою.

Читайте також: США вбили лідера «Аль-Каїди»