+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Стрілянина у Нагірному Карабаху: ЄС закликав до негайного припинення бойових дій

23:55, 03.08.2022

Міністерство оборони Азербайджану в середу ввечері підтвердило наступальну операцію в районі Нагірного Карабаху, в результаті якої війська змогли заняти кілька висот.

Азербайджанське Міноборони стверджує, що вранці 3 серпня «незаконні вірменські збройні угруповання в районі розміщення миротворчого контингенту Росії» вчинили «акт терористичного саботажу», що призвів до загибелі азербайджанського військового.

«Крім того, елементи незаконних вірменських збройних формувань спробували захопити сопку Киргиз, розташовану в гірському ланцюгу, що охоплює територію Кельбаджарського та Лачинського районів, та закріпити там нові бойові позиції», – додають у відомстві.

У відповідь сили Азербайджану розпочали операцію «Відплата», в межах якої «взяли під контроль височину Гирхгиз, а також Сарибаба вздовж Карабахського хребта Малого Кавказького хребта і низку інших важливих панівних висот».

Міноборони Азербайджану стверджує, що в межах операції «було знищено кілька бойових позицій незаконних вірменських збройних формувань, а також завдано авіаудару по військовій частині у селищі Юхари Оратаг колишнього Агдаринського району».

За даними «міністерства оборони» невизнаної Нагірно-Карабаської республіки, близько 14:00 за Києвом азербайджанські підрозділи «застосували ударні безпілотники, внаслідок чого смертельно поранено одного військовослужбовця». Пізніше там повідомили про поранення ще вісьмох. Пізніше в Арцаху (Нагірний Карабах) оголосили часткову мобілізацію.

Євросоюз закликав до негайного припинення бойових дій у Нагірному Карабаху та повернення сторін до переговорів.

Про це йдеться у заяві речника зовнішньополітичної служби ЄС Петера Стано

«Європейський Союз закликає до негайного припинення бойових дій, що розгорнулися між азербайджанськими та вірменськими силами навколо Лачинського коридору та інших місць вздовж лінії зіткнення. На жаль, ці зіткнення вже призвели до людських жертв та поранених», — йдеться у заяві.

Нагадаємо, у 2020 році Нагірний Карабах був у центрі шеститижневої війни, яка забрала життя понад 6500 людей, перш ніж завершилася угодою про припинення вогню за посередництва Росії. Згідно з угодою, Вірменія передала частину територій, які контролювала десятиліттями (що викликало протести), а Росія направила близько 2000 «миротворців» для нагляду за перемир’ям. 

Довідка: Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану 1991 року. Це призвело до збройного конфлікту, в ході якого Азербайджан втратив контроль за територією, загинуло близько 30 тис. осіб. Наразі сили, до складу яких входять етнічні вірмени, контролюють не лише територію Нагірного Карабаху, а й панівні висоти навколо цього регіону. Таким чином, Азербайджан не має фактичної влади приблизно над п’ятою частиною території, що юридично належить цій країні.

Читайте також: На кордоні Сербії та Косово загострилася ситуація

Візит Ненсі Пелосі до Тайваню викликав обурення Китаю