+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

«Не забудемо — Оленівка»: у Запоріжжі влаштували перформанс на підтримку оборонців Маріуполя. ФОТО

1:22, 04.08.2022

3 серпня на Майдані Героїв у Запоріжжі, біля стін облдержадміністрації, відбулась акція-перформанс на підтримку захисників «Азовсталі».

Про це повідомляє «Час новин».

Під час заходу створили інсталяцію, що відтворює події в Оленівці 29 липня: на майдан принесли лікарняне ліжко, а люди і манекени зображали поранених і вбитих росіянами українських військовополонених. Мета акції — привернути увагу міжнародної спільноти до ситуації з українськими військовополоненими.

Люди тримали плакати «Росія — країна терорист», «Азовсталь вільний, поверніть захисників», «Не забудемо — Оленівка», «Поверніть наших синів» та інші. 

Учасники звернулися до міжнародної спільноти з вимогою сприяти негайному поверненню маріупольського військового гарнізону в Україну, або їх екстракції в третю країну. 

Організатори перфомансу — рідні та близькі українських військовополонених — засудили ООН та Міжнародний Комітет Червоного Хреста, адже саме ці організації були гарантами безпеки військовополонених з «Азовсталі», проте не зберегли їхні життя. 

Нагадаємо, Американський Інститут дослідження війни (ISW) дійшов висновку, що відповідальність за вбивство українських військовополонених у в’язниці в окупованій Оленівці Донецької області несе Росія

фото — скрін з відео Суспільне Запоріжжя