+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зима для Запорізької області буде складною: мешканцям радять запасатися дровами

20:50, 07.08.2022

Керівник Запорізької ОВА Олександр Старух радить мешканцям області готуватися до важкої зими – зокрема, запасатися дровами та паливними брикетами.

фото — Pixabay

Про це повідомляє Запорізька обласна військова адміністрація у Telegram.

«Що ж стосується підготовки до опалювального сезону 2022-2023, Олександр Старух зауважив, що через російське вторгнення ця зима буде найскладнішою.

Вже сьогодні треба думати про утеплення своїх осель, приватному сектору, по можливості, запасатися дровами та паливними брикетами.

Крім того, спираючись на ситуацію, мають бути створені стратегічні запаси та передбачені альтернативні газу види палива», — йдеться в повідомленні. 

Про те, що через російське вторгнення ця зима буде складною для Запорізької області, Старух розповів і в ефірі телеканалу «1+1», передає ЗОВА.

Він зауважив, що населення Запорізького регіону фактично проживає в трьох різних умовах. Перше, це території, де ведуться бойові дії. Звідти постійно проходить евакуація людей. Адже там немає ані електрики, ані газу й з настанням холодів буде дуже важко забезпечити в тих місцях проведення опалювального сезону. 

Друга ситуація склалася на тимчасово окупованих територіях. Там окупанти знищили газогони та пошкодили магістралі. Так, у Бердянському, Мелітопольському, Василівському та частково у Пологівському районах вже декілька місяців відсутнє газопостачання.  

Що стосується Запоріжжя та Запорізького району, Старух зазначив, що підготовка до опалювального сезону проходить відповідно до графіку, але зі своїми особливостями. Крім того, наразі, прораховуються додаткові необхідні потужності для паралельного під’єднання до критичної інфраструктури, пунктів обігріву тощо, які будуть працювати на альтернативних видах палива або на електриці у разі, якщо ситуація погіршиться. 

фото — ЗОВА

— У багатоповерхових будинках по газу розраховані всі можливі варіанти з мінімальною та оптимальною подачею тепла. Так, буде трохи прохолодніше. А ось ті люди, які проживають у приватному секторі, вам треба дуже уважно поставитися до питань, пов’язаних з підготовкою до зими. Наприклад, діти поїхали в село до батьків разом із онуками. Всі гуртом нарубали дров, тим самим всі працюють, а молодше покоління паралельно навчається, — порадив Старх. — Крім того, можливо за рахунок міжнародних партнерів нам вдастся закупити електропростирадла великої потужності, щоб мати їх в лікарнях. А у разі значного погіршення ситуації не виключена й часткова евакуація.

Читайте також: Стало відомо, як організують освітній процес у Запорізькій області

«Шо ти, дядя?»: союз волонтеров с шуточным названием и серьёзными делами. ФОТО

Сто дней железного тыла: запорожская «Паляниця» объединяет волонтеров и приближает победу. ФОТО