+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Росія виводить з-під інспекцій США свою ядерну зброю

22:43, 09.08.2022

Росія 8 серпня повідомила США, що тимчасово відмовляється від інспекцій своєї ядерної зброї в рамках двостороннього Договору про скорочення стратегічного ядерного озброєння.

Про це йдеться у заяві на сайті МЗС РФ.

«Заява МЗС Росії щодо ситуації з Договором про заходи щодо подальшого скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь (ДСНО)

8 серпня 2022 року Російська Федерація офіційно інформувала дипломатичними каналами Сполучені Штати Америки про те, що наша країна тимчасово виводить з-під інспекційної діяльності за Договором про СНО свої об’єкти, що підлягають інспекціям за цим Договором. Це вилучення також поширюється на об’єкти, де можуть проводитися передбачені Договором покази», — видало МЗС РФ.

Там заявляють, що нібито РФ «змушена вдатися до цього заходу внаслідок наполегливого прагнення Вашингтона явочним порядком домогтися перезапуску інспекційної діяльності на умовах, які не враховують існуючих реалій, створюють для США односторонні переваги і фактично позбавляють рф права на здійснення інспекцій на американській території».

Довідка: Двосторонній договір між Росією та США про взаємне скорочення арсеналів розгорнутих стратегічних ядерних озброєнь передбачає скорочення кожної зі сторін розгорнутих ядерних боєзарядів. Він діє з 1991 року. 29 січня 2021 року Путін вкотре продовжив дію договору до 5 лютого 2026 року.

на фото — МЗС РФ

Читайте також: СБУ затримала кілерів, які на замовлення РФ хотіли вбити Резнікова та Буданова

У Криму на військовому аеродромі пролунали вибухи