+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ЄС обговорить заборону видачі шенгенських віз для росіян

4:15, 11.08.2022

На обговорення у Євросоюзі внесено пропозицію заборонити видавати громадянам Росії шенгенські візи.

Про це на брифінгу заявив офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Хебештрайт.

«Проєкт внесений деякими країнами до ЄС і тим самим перебуває на порядку денному. Уряд ФРН тепер має провести дискусії щодо нього між членами кабінету і всередині ЄС. Ці дискусії не завершено, тому я не можу повідомити про проміжні результати», — сказав Хебештрайт.

Раніше президент Володимир Зеленський закликав західні країни заборонити в’їзд на свою територію для всіх росіян. Так, 8 серпня в інтерв’ю американському виданню The Washington Post президент Володимир Зеленський сказав, що єдиний спосіб відбити у Росії бажання захоплювати чужі території – це заборонити росіянам відвідувати західні країни.

Зеленський зауважив, що санкції, які вже накладені на Росію за розв’язану повномасштабну війну в Україні, є «слабкими» у порівнянні із закриттям кордонів для російських громадян хоча б на один рік і повним ембарго на купівлю російських енергоносіїв.

Також міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав усі країни Європейського Союзу та «Великої сімки» припинить видачу віз росіянам, поки вони «не навчаться поважати міжнародні кордони».

Міністр закордонних справ головуючої в Раді Європейського Союзу Чехії Ян Ліпавський в середу підтримав повну заборону на видачу шенгенських віз для громадян Росії, яку раніше запропонували деякі країни ЄС.

До цього прем’єрка Естонії Кая Каллас закликала зупинити видачу туристичних віз росіянам на поїздки до ЄС. Вона наголосила, що відвідування Європи – це привілей, а не право людини.

Прем’єр-міністр Фінляндії Санна Марін також виступає за обмеження видачі туристичних віз росіянам на загальноєвропейському рівні.

У Єврокомісії заявили, що готові йти далі у справі запровадження нових санкцій проти РФ, але це компетенція держав-членів.

Натомість очікувано російський «Антивоєнний комітет» виступив з заявою, у якій висловив незгоду з ідеєю Зеленського ввести «візову блокаду» для росіян. На їхню думку, це грає на руку Кремлю.

 «Антивоєнний комітет з повагою ставиться до емоцій українського суспільства, яке вже шість місяців стримує путінську агресію. Ми також розуміємо емоції людей у країнах-сусідах Росії, які можуть стати наступною мішенню.

Проте заклики запровадити візову блокаду для всіх російських громадян, включаючи тих, хто однозначно зайняв антивоєнну позицію і хто ризикує у результаті цього довгостроковим тюремним ув’язненням, мають сумні приклади в нещодавній європейській історії і однозначно грають на користь Кремлю», — йдеться в заяві на сайті комітету, куди входять опозиційні політики, журналісти та культурні діячі Гаррі Каспаров, Михайло Ходорковський, Юлія Латиніна, Віктор Шендеровчи та інші.

Читайте також: G7 вимагає негайного повернути Україні контроль над Запорізькою АЕС