+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Латвія визнала РФ державою-спонсором тероризму, а Естонія закриває в’їзд росіянам з шенгеном

22:14, 11.08.2022

Сейм Латвії визнав Росію державою-спонсором тероризму, а Естонія закриває в’їзд росіянам з чинними шенгенськими візами (з деякими винятками).

У четвер, 11 серпня, сейм Латвії затвердив заяву щодо цілеспрямованих військових атак Росії проти мирного населення в Україні, визнавши насильство Росії проти цивільних тероризмом, а Росію — державою-спонсором тероризму. 

Про це повідомляє пресслужба латвійського сейму.

У заяві парламенту міститься заклик до країн ЄС негайно призупинити видачу туристичних і в’їзних віз громадянам Росії та Білорусі.

«Росія протягом багатьох років підтримувала та фінансувала терористичні режими та організації різними способами — прямо та опосередковано — як найбільший постачальник зброї для режиму Асада в Сирії та як виконавець, наприклад, отруєння родини Скрипалів або збиття рейсу MH17. Зараз Росія застосувала таку ж безжалісну, аморальну та незаконну тактику в Україні», — підкреслив Ріхардс Колс, голова комітету закордонних справ латвійського парламенту.

У заяві депутати зазначають, що з моменту військового нападу Росії на Україну 24 лютого 2022 року низка доповідей правозахисних організацій та міжнародних місій спостерігачів задокументували звірства, вчинені російськими військами проти українського цивільного населення, включаючи тортури, зґвалтування, вбивства та масове утримання цивільних осіб у так званих фільтраційних центрах, а також масові депортації.

Окрім цього, через тиждень в Естонії набуде чинності рішення, за яким у країну не пускатимуть росіян із виданими Естонією шенгенськими візами за кількома винятками.

Про це на пресконференції за підсумками засідання уряду розповів міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу.

Естонія вже не видає туристичні візи росіянам, однак теперішнє рішення означає, що в’їхати в країну не зможуть і громадяни Росії з чинними шенгенськими візами.

Це рішення стосується лише віз, виданих Естонією, і не поширюється на видані іншими країнами Шенгенської зони документи.

В’їзд дозволять співробітникам дипломатичних представництв в Естонії та членам їхніх сімей, особам, що займаються міжнародними вантажними та пасажирськими перевезеннями, особам, які мають право вільного пересування згідно із законодавством ЄС, особам, в’їзд яких в Естонію необхідний з гуманітарних міркувань, а також близьким родичам осіб, які мають естонське громадянство або постійний дозвіл на проживання в Естонії.

Нагадаємо, ЄС обговорить заборону видачі шенгенських віз для росіян.

Раніше президент Володимир Зеленський закликав західні країни заборонити в’їзд на свою територію для всіх росіян.

Натомість очікувано російський «Антивоєнний комітет» виступив з заявою, у якій висловив незгоду з ідеєю Зеленського ввести «візову блокаду» для росіян. На їхню думку, «це грає на руку Кремлю».

Тим часом у Сенаті США тиснуть на адміністрацію Байдена для визнання Росії спонсором тероризму.

Читайте також: ЗСУ вдарили по Каховському мосту