+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Опозиція Грузії вимагає обмежити продаж нерухомості росіянам

22:50, 12.08.2022

Найбільша опозиційна партія Грузії «Єдиний національний рух» закликала міністерство юстиції країни обмежити купівлю громадянами Росії нерухомості та вжити заходів для контролю за тими, хто приїжджає з Росії.

Про це повідомляють Новости-Грузия.

Як повідомив на брифінгу в п’ятницю один із лідерів партії, депутат Леван Хабеїшвілі, за останні пів року громадяни РФ придбали 3 245 об’єктів нерухомості у Грузії, що можна порівняти з одним мікрорайоном тбіліських районів Варкетілі або Глдані.

Крім того, за даними Хабеїшвілі, до 16,5 тисячі росіян отримали посвідку на проживання в Грузії, а понад 6,5 тисячі зареєстрували в країні бізнес.

«Це небезпечно для безпеки нашої країни за умов, коли уряд Грузії нічого не контролює. Ці люди ніяк не обмежені, і ми не знаємо, чи вони порушують закон про окупацію«, – говорить один із лідерів «Єдиного національного руху».

Партія пропонує обмежити термін перебування туристів із РФ у Грузії одним місяцем, запровадити обмеження на купівлю нерухомості та ведення підприємницької діяльності, а також зобов’язати росіян на кордоні підтверджувати те, що вони визнають територіальну цілісність Грузії.

Нагадаємо, сейм Латвії визнав Росію державою-спонсором тероризму, а Естонія закриває в’їзд росіянам з чинними шенгенськими візами (з деякими винятками).

Також ЄС обговорить заборону видачі шенгенських віз для росіян.

Раніше президент Володимир Зеленський закликав західні країни заборонити в’їзд на свою територію для всіх росіян.

Натомість очікувано російський «Антивоєнний комітет» виступив з заявою, у якій висловив незгоду з ідеєю Зеленського ввести «візову блокаду» для росіян. На їхню думку, «це грає на руку Кремлю».

Тим часом у Сенаті США тиснуть на адміністрацію Байдена для визнання Росії спонсором тероризму.

Читайте також: Україна закликає світ не допустити судилища над захисниками в Маріуполі