+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський вимагає від РФ покинути ЗАЕС «без жодних умов»

16:37, 16.08.2022

Президент Володимир Зеленський закликав міжнародну спільноту до нових санкцій проти атомної галузі РФ через зброю на території ЗАЕС. Також він закликає РФ покинути українську атомну станцію «без жодних умов».

Про це він сказав у своєму зверненні 15 серпня. 

«Будь-який радіаційний інцидент на Запорізькій АЕС може стати ударом і по країнах ЄС, і по Туреччині, і по Грузії, і по країнах з більш віддалених регіонів. Усе залежить тільки від напрямку й сили вітру.

Якщо через дії Росії станеться катастрофа, наслідки можуть ударити і по тих, хто поки що мовчить. Це питання вже винесено на найвищий міжнародний рівень – ООН і МАГАТЕ.

Звичайно, російський ядерний шантаж обговорюється і між державами. Є відповідна заява міністрів закордонних справ «Великої сімки» – вони чітко розуміють, що Росія відповідальна за цю ядерну кризу.

Але потрібно переходити від обговорень і закликів до нових жорстких санкцій проти Росії, проти «Росатома» і всієї атомної галузі держави-терориста. Усі російські сили повинні негайно забратися з території станції й сусідніх районів – без жодних умов«, — сказав президент. 

За словами Зеленського, світ багато десятиліть боровся за належний контроль над усіма діями з ядерними матеріалами та радіаційну безпеку: «І якщо зараз світу не вистачає сили й рішучості, щоб захистити одну атомну станцію, то це означає, що світ програє».

Президент додав, що шанс не допустити цього програшу ще є.

Нагадаємо, Енергоатом заявив, що ЗАЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

Верховна Рада закликала світ покарати Росію за тероризм на ЗАЕС.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш закликав до негайного припинення військових дій поблизу найбільшої в Європі атомної електростанції та створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС.

Також США на засіданні Ради безпеки ООН озвучили вимоги для ядерної безпеки на ЗАЕС: вивести російські війська, створити там демілітаризовану зону і забезпечити доступ експертів МАГАТЕ.

Євросоюз і 42 країни світу звернулися до МАГАТЕ з приводу обстрілів ЗАЄС.

ЄС підтримує демілітаризацію Запорізької АЕС і вимагає, щоб Росія передала станцію Україні.

Водночас Росія відкинула заклики про створення демілітаризованої зони навколо АЕС.

Президент України Володимир Зеленський назвав обстріли актом терору.