+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Фінляндія вирішила скоротити видачу віз росіянам на 90%

16:53, 17.08.2022

Уряд Фінляндії оголосив про скорочення видачі віз росіянам на 90% через триваючу війну РФ проти України.

Про це повідомляє Politico.

Міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Хаавісто заявив, що з вересня Фінляндія прийматиме лише 10% візових заявок від російських туристів. Це означає, що Фінляндія прийматиме лише близько 100 візових заявок на день, у порівнянні з приблизно 1000 успішних заявок на день.

Винятки можуть бути зроблені для деяких груп, як-от журналістів, дисидентів або активістів, через потенційну національну гуманітарну візу. Хаавісто сказав, що його міністерство буде консультуватися з міністерством внутрішніх справ щодо цієї схеми.

Хаавісто також сказав, що Фінляндія запропонує разом з трьома балтійськими країнами спільне для ЄС рішення щодо віз росіянам під час зустрічі міністрів закордонних справ блоку наприкінці серпня. 

У той час як Чехія, Литва, Естонія, Латвія та Польща припинили видачу деяких віз, щоб посилити тиск на Москву, Німеччина відмовилася це робити. Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив в понеділок, що заборона в’їзду росіянам «ускладнить життя дисидентів», хоча і не відкинув саму можливість дискусії з цього питання.

Також стало відомо, що Латвія продовжуватиме тимчасові дозволи проживання росіян лише у рідкісних випадках. Як повідомляє Delfi, найближчими тижнями в уряді з цього питання буде ухвалено конкретні рішення.

Нагадаємо, сейм Латвії визнав Росію державою-спонсором тероризму, а Естонія закриває в’їзд росіянам з чинними шенгенськими візами (з деякими винятками).

Також ЄС обговорить заборону видачі шенгенських віз для росіян.

Раніше президент Володимир Зеленський закликав західні країни заборонити в’їзд на свою територію для всіх росіян.

Натомість очікувано російський «Антивоєнний комітет» виступив з заявою, у якій висловив незгоду з ідеєю Зеленського ввести «візову блокаду» для росіян. На їхню думку, «це грає на руку Кремлю».

Тим часом у Сенаті США тиснуть на адміністрацію Байдена для визнання Росії спонсором тероризму.

Також опозиція в Грузії вимагає обмежити продаж нерухомості росіянам.