+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Прокуратура відкрила провадження щодо підприємств-забруднювачів повітря в Запоріжжі

18:08, 23.08.2022

Запорізька обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 241 Кримінального Кодексу України щодо забруднення повітря деякими підприємствами Запоріжжя. Правоохоронці вже проводять необхідні слідчі дії.

Про це повідомив секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв.

Нагадаємо, мешканці міста скаржилися на сморід у декількох районах Запоріжжя. Міська влада звернулася до прокуратури з заявою про наявність інформації щодо спалювання невстановлених речовин на території заводу напівпровідників та щодо діяльності абразивного комбінату. В прокуратурі відкрили кримінальне провадження.

Також після звернень мешканки Шевченківського району обстежено невеликі підприємства по вул. М. Корищенка. Також додатково був здійснений виїзд екологів та юристів міської ради на вул. Базову, 10, де знаходиться ТОВ «ПРАЙМ-БІО», яке виробляє альтернативне паливо з лігніну. На момент відвідування обладнання підприємства не працювало, тому в мерії обіцяють слідкувати за його діяльністю і надалі.

Доповнено: Як повідомляє Запорізька обласна прокуратура, у Запоріжжі прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури (СЕП) із залученням екологів провели слідчі дії на території промислових підприємств.

«Прокурори СЕП відгукнулись на розміщенні в засобах масової інформації скарги запоріжан на якість атмосферного повітря в обласному центрі. 

У липні 2022 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості за фактом забруднення запорізькими підприємствами атмосферного повітря та розпочато досудове розслідування (ч. 2 ст. 241 КК України). 

Нещодавно під час проведення слідчих дій на промислових підприємствах у Шевченківському районі міста зі стаціонарних джерел  зроблено проби викидів у атмосферу забруднюючих речовин. За відібраними зразками спеціалісти проведуть низку лабораторних досліджень.

Юридична оцінка діям  посадових осіб цих суб’єктів господарювання буде надана після складання спеціалістами-екологами відповідних висновків. Слідство триває», — повідомили в прокуратурі. 

Читайте також: На Запоріжжі заборонили масові заходи до Дня Незалежності