+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Неврожай і посуха: в Європі може подорожчати картопля фрі

23:40, 28.08.2022

Через засушливу погоду влітку в Європі очікується найнижчий за останні роки урожай картоплі, що своєю чергою може призвести до подорожчання популярних продуктів, як-от картоплі фрі.

 

Про це повідомляє Reuters.

Через посуху постраждали врожаї в Німеччині, Франції, Нідерландах і Бельгії, на які припадає найбільша частка виробництва картоплі в ЄС. Імовірно, врожай картоплі буде нижчим за 2018 рік, коли Європу також накрила посуха.

Так, міністерство сільського господарства Німеччини не дало прогнозу врожаїв картоплі в останньому огляді, але зазначило, що він «істотно погіршився». Французький виробник UNPT вважає, що врожай буде на 20% нижчим за середній 20-річний показник.

Європейські виробники застерігають, що оцінки врожаю не є остаточними, оскільки його збір відбудеться у вересні; крім того, певну надію дають дощі й похолодання останніх днів.

Окрім впливу на обсяг зібраного, спека також погіршує якість врожаю. Це своєю чергою впливає на обробку картоплі – а отже, у вартість картопляних продуктів закладатимуть не лише здорожчання енергоносіїв, а й більші витрати на виробництво.

Найбільш популярні ф’ючерси на картоплю на квітень 2023-го за цей рік уже зросли на майже 50%, а міжнародні продовольчі компанії, як-от McDonald’s, уже підняли ціни на свої продукти через зростання цін на сировину.

Читайте також: В Україні поступово зростає захворюваність на COVID-19, — головний санлікар