+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Колаборанту з Енергодара оголосили підозру: наказав вивезти майже 140 тисяч тонн зерна

23:26, 30.08.2022

Служба безпеки України повідомила про підозру депутату Енергодарської міської ради Запорізької області. Як повідомляє СБУ, він добровільно пішов на співпрацю з ворогом, очоливши так звану «військово-цивільну адміністрацію із центром у місті Енергодар».

Про це повідомляє пресцентр СБУ

За даними «Часу новин», мова йде про енергодарського депутата від «ОПЗЖ» Андрія Шевчика. 

Як повідомляють в СБУ, він працював над встановленням окупаційного режиму, видавав злочинні розпорядження, які дозволили окупантам забирати активи українського бізнесу на тимчасово окупованих територіях.

Наразі Служба безпеки веде розслідування за фактом масштабного привласнення окупаційним режимом майна великих українських сільгоспвиробників Кам’янсько-Дніпровського району та Енергодара на понад 1,89 млрд грн.

У ході досудового розслідування встановлено, що фейковий очільник Енергодара прийняв рішення про скасування всієї структури органів виконавчої влади Енергодарської міської ради.

Водночас затвердив структуру так званої «адміністрації Енергодару», до складу якої «ввів» представників незаконних військових формувань і військовослужбовців зс рф. На неї покладається виконання всіх подальших незаконних рішень гауляйтера.

Зокрема, 17 травня 2022 року він видав розпорядження про обов’язкову передачу окупаційній владі майна та зернової продукції підприємств АПК. Фактично йдеться про масштабну примусову конфіскацію.

Унаслідок чого майже 140 тис. тонн українського зерна було вилучено у законних власників і вивезено до тимчасово окупованої території Криму та портів у Краснодарському краї рф.

Наразі псевдопосадовцю повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

 

  • ч. 8 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних судових або правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території, що призвело до загибелі людей або настання інших тяжких наслідків);
  • ч. 1 ст. 111-2 (пособництво державі-агресору);
  • ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни).

Триває слідство для з’ясування всіх причетних осіб.

Читайте також: В мерії та ЗОВА пройшли обшуки через можливе присвоєння «гуманітарки»: у посадовців знайшли зброю

У Запоріжжі викрили коригувальника, який передавав розвіддані про позиції РСЗВ