+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

ЄС ускладнить видачу віз росіянам

3:03, 02.09.2022

Міністри закордонних справ ЄС на засіданні у Празі у вівторок вирішили повністю зупинити угоду про спрощення візового режиму з РФ і доручили Єврокомісії подумати, що робити з мільйонами чинних віз росіян.

Про це повідомив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель на пресконференції у Празі.

«Дотепер угода була частково призупинена для деяких груп людей, чиновників, підприємців. Тепер — повна зупинка», — сказав Боррель. 

За його словами, зупинка дії угоди суттєво зменшить кількість нових віз, які росіянам видають держави-члени ЄС, та запобігатиме «візовому шопінгу» росіян.

Боррель додав, що у ЄС є спільне розуміння того, що шенгенські візи потрібно і надалі видавати росіянам на індивідуальній основі, особливо конкретним групам людей.

«Ми не хочемо відрізати себе від тих росіян, які проти війни в Україні, ми не хочемо відрізати себе від російського громадянського суспільства», — пояснив Боррель.

За словами дипломата, серед держав ЄС також є занепокоєння щодо вже виданих мільйонів віз росіянам. Тому міністри доручили розібратися з цим питанням Європейській комісії.

Глава МЗС України Дмитро Кулеба позитивно оцінив рішення ради міністрів закордонних справ ЄС 31 серпня щодо зміни візової політики стосовно громадян Росії.

Про це Кулеба сказав у четвер на пресконференції у Києві.

«Найважливіший перелам, який відбувся вчора, полягає у тому, що аргумент про те, що це війна Путіна, а всі інші невинні, залишився в минулому. Це дуже важливо. Тому що тепер, не маючи цього бар’єру у сприйнятті російської агресії, ми зможемо ухвалювати набагато потужніші рішення», — додав Кулеба.

У МЗС Росії назвали рішення ЄС призупинити угоду про спрощений візовий режим «пострілом собі в ногу» та пообіцяли не залишати його без наслідків. 

Раніше США та глава дипломатії ЄС виступили проти заборони на видачу віз росіянам

Читайте також: Пробули кілька годин, ЗМІ не пустили, залишили 5 представників місії: що відомо про візит МАГАТЕ на ЗАЕС