+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Москва прямо заявляє про зв’язок санкцій та припинення постачання газу до Німеччини

9:11, 06.09.2022

У Кремлі заявили, що причиною повного припинення поставок та закриття газопроводу «Північний потік-1» між Німеччиною та Росією стали санкції Заходу.

Про це заявив прессекретар президента РФ Дмитро Пєсков під час телефонної конференції з журналістами, передає Reuters.

Пєсков заявив, що санкції «спричиняють хаос» щодо ремонтних робіт на трубопроводі, але відкинув заяви про те, що Росія припинила постачання газу до Європи як політичний крок.

У п’ятницю у «Газпромі» заявили, що у ході проведення регламентних робіт на агрегаті на станції «Портова» виявили витік оливи і до усунення проблеми газогін буде повністю зупинено.

Кремль стверджує, що санкції порушують здатність Siemens Energy (ENR1n.DE), яка постачає та обслуговує обладнання для трубопроводу, допомагати усунути цей витік.

«Проблеми з постачанням газу виникли через санкції, введені проти нашої країни західними державами, зокрема Німеччиною та Великою Британією. Інших причин, які призводять до проблем із постачанням, немає», – уточнив речник Кремля.

Він додав, що в разі зняття санкцій ремонтні роботи завершаться легко і газопостачання відновиться.

Нагадаємо, 2 вересня у російському «Газпромі» заявили, що у ході проведення регламентних робіт на агрегаті на станції «Портова» виявили витік оливи і до усунення проблеми газогін буде повністю зупинено.

При цьому компанія Siemens Energy не бачить технічних причин, про котрі заявив «Газпром», для зупинки «Північного потоку» на невизначений термін. 

Раніше «Газпром» припинив поставки в Європу через трубопровід «Північний потік» на три дні, починаючи з середи. У Європі зростають очікування, що ці поставки будуть використані як спосіб тиснути на ЄС через санкції.

Читайте також: G7 планує обмежити ціни на російську нафту

ЄС ускладнить видачу віз росіянам