+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Зеленський про звіт МАГАТЕ щодо ЗАЕС: Місія потребує ширшого мандату

3:18, 08.09.2022

Президент Володимир Зеленський за підсумками місії МАГАТЕ на ЗАЕС вважає, що міжнародна організація потребую ширшого мандату, щоб змусити Росію до демілітаризації території АЕС і повернення повного контролю Україні.

Про це йдеться в зверненні Володимира Зеленського.

«Щодо пропозиції генерального директора МАГАТЕ Гроссі створити зону захисту на станції, то треба дивитися на конкретний зміст такого інструменту: що саме може бути захистом?

Якщо зміст цієї пропозиції полягає в демілітаризації території АЕС – а це логічно, бо саме російська військова присутність поставила Запорізьку станцію на межу радіаційної катастрофи, – то ми можемо підтримати таку демілітаризовану зону захисту.

У будь-якому разі відчувається, що сучасні міжнародні організації потребують значно ширшого мандату на свої дії.

Я вважаю, що світ не просто заслуговує, а потребує того, щоб представники МАГАТЕ змусили Росію до демілітаризації території АЕС і повернення повного контролю Україні», — сказав Зеленський.

За словами Зеленського, якщо Росія поставила світ на межу радіаційної катастрофи, значить, у світу мають бути відповідні засоби, щоб поставити Росію в умови, коли держава-терорист буде змушена припинити терор.

Нагадаємо, 6 вересня місія, яка побувала на Запорізькій атомній станції, представила документальний підсумок своєї роботи.

У звіті відзначається присутність російської військової техніки на території АЕС, акцентований тиск на українських атомників і є чіткі посилання на російську військову окупацію.

Раніше у МОЗ розповіли, що слід мати вдома, щоб захиститися від наслідків радіаційної аварії, а в Україні з’явився чат-бот з інструкціями на випадок хімічної атаки чи аварії.

В Хортицькому районі Запоріжжя почали видачу йодиду калію на випадок можливого витоку радіації на ЗАЕС. 

Читайте також: Опубліковано новий прогноз можливого поширення радіації у разі аварії на ЗАЕС