+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Жителів окупованих територій, прилеглих до ЗАЕС, закликали евакуюватися

4:06, 08.09.2022

Українська влада закликає жителів окупованих населених пунктів, розташованих поблизу Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС), евакуюватися самотужки, бо Росія на гуманітарні коридори не погоджується.

Ірина Верещук, фото — архів Мінреінтеграції

 

Про це заявила віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

«Росіяни продовжують шантажувати українців і весь світ. Учора Радбез ООН вкотре засідав щодо ситуації на ЗАЕС. Маски зірвані. Російська держава безпосередньо займається ядерним тероризмом. Це перший прецедент в історії людства. 

Росіяни тримають у заручниках не лише персонал станції. В заручниках і мешканці тимчасово окупованих територій, прилеглих до ЗАЕС. Десятки тисяч людей», — заявила Верещук.

За словами Верещук, Мінреінтеграції попросило про гуманітарний коридор для евакуації цивільного населення з окупованих територій, прилеглих до атомної електростанції, але «у відповідь – цинічне мовчання». 

«Звертаюся до мешканців тимчасово непідконтрольних уряду України районів, прилеглих до ЗАЕС: евакуюйтеся! Знайдіть спосіб перебратися на підконтрольну територію. Ми вас чекаємо та допоможемо», — заявила Верещук.

Вона запропонувала громадянам звертатися на гарячі лінії Мінреінтеграції: 1548 або +38(096) 078 84 33 (цілодобова лінія для дзвінків і повідомлень через мобільні застосунки WhatsApp/Telegram/Viber у разі відсутності мобільного зв’язку).

Читайте також: Мешканців Оріхова закликають евакуюватися через активні бойові дії

Енергодар знову під обстрілами: містянам радять запастися водою та їжею