+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Україну відвідав держсекретар США: повідомив про нову допомогу, відвідав поранених дітей та погладив Патрона

5:50, 09.09.2022

8 вересня держсекретар США Ентоні Блінкен прибув до Києва з неоголошеним візитом. Він зустрівся з президентом Зеленським. 

Як зазначає Офіс президента України, Блінкен повідомив про новий пакет військової допомоги Україні для протидії російському вторгненню на суму $675 млн. Ця допомога включає додаткове озброєння, боєприпаси та обладнання із запасів Міністерства оборони США. 

Як повідомив голова МЗС України Олексій Кулеба, Блінкен відвідав місто Ірпінь на Київщині.

У Києві держсекретар США відвідав дитячу лікарню Охматдит, де проходять лікування, зокрема травмовані внаслідок російської агресії українські діти. На своїй сторінці у Twitter Блінкен прокоментував свій візит до Охматдиту та знайомство з дівчинкою, яка постраждала від обстрілу окупантів. Судячі з фото, в Охматдиті був і відомий пес Патрон. 

«Російська бомба відірвала ногу Марини, але не відібрала її рішучості. Повномасштабне вторгнення Росії забрало життя і поранило сотні українських дітей — ми не повинні відводити погляду, і ми залишимося єдиними з Україною, коли вона захищає себе та своє майбутнє», — написав держсекретар, коментуючи опубліковані ним фото.

Під час зустрічі Зеленський вручив Ентоні Блінкену орден Ярослава Мудрого ІІ ступеня, яким його нагороджено за значні особисті заслуги у зміцненні міждержавного співробітництва, підтримку державного суверенітету й територіальної цілісності України.

Читайте також: Країни Балтії та Польща закриють в’їзд російським туристам