+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Померла королева Великої Британії Єлизавета II

6:38, 09.09.2022

8 вересня у віці 96 років у шотландському замку Балморал померла королева Великої Британії Єлизавета II. Наступним монархом Великої Британії стане її старший син – 73-річний принц Чарльз.

Про це повідомляє сайт Букінгемського палацу.

«Королева мирно померла у Балморалі сьогодні по обіді. Король та королева-консорт залишаться у Балморалі цього вечора та повернуться до Лондона завтра», — говориться в повідомленні Букінгемського палацу.

В четвер удень, 8 вересня, британську королеву взяли під медичний нагляд через занепокоєння лікарів станом її здоров’я. Після цього всі діти й онуки Єлизавети II вирушили до замку Балморал у Шотландії. Королева має чотирьох дітей, вісьмох онуків та дванадцятеро правнуків. 

Ще 6 вересня, після своєї перемоги на виборах, нова прем’єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс була на аудієнції у Єлизавети ІІ, коли королева доручила їй сформувати уряд.

Трасс стала 15-м і останнім прем’єром на віку британської королеви. Першим був Вінстон Черчилль.

Черчилль і Єлизавета II, фото: Central Press / Hulton Archive / Getty Images

Вона була на троні 70 років. Єлизавета II, коронована у 1953 році, у вересні 2015 року стала британським монархом, який правив найдовше, перевершивши свою прапрабабусю королеву Вікторію.

У червні цього року королева Великої Британії стала другим за тривалістю правління монархом у світі. Попереду неї виявився лише Людовік XIV, який правив у Франції з 1643 по 1715 роки.

Червень 2022-го, святкування Платинового ювілею правління Її Величності, фото з сайту Getty Images

Чоловік королеви Великобританії принц Філіп помер 9 квітня 2021 року у віці 99 років.

20-того листопада 1947-го року Єлизавета і Філіп повінчалися, фото з сайту Getty Images

У квітні 2022 королеві виповнилося 96 років. До дня народження Єлизавети II на офіційній сторінці королівської родини в Instagram виклали її фото з двома поні — Байбеком Кеті та Байбеком Найтінгейлом.

У Великій Британії, а також усіх країнах Співдружності Націй розпочався десятиденний траур у зв’язку зі смертю королеви Єлизавети ІІ.