+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Чарльза ІІІ офіційно проголосили королем Великої Британії

15:31, 10.09.2022

73-річний принц Вельський Чарльз (Карл) офіційно став королем Великої Британії та Північної Ірландії. Відповідна церемонія відбулася 10 вересня у палаці Святого Якова в Лондоні.

Про це повідомляють світові ЗМІ та сайт Букінгемського палацу.

Чарльз ІІІЧарльз ІІІ, фото — сайт Букінгемського палацу

Рада престолонаслідування проголосила старшого сина покійної королеви Єлизавети наступним монархом. На церемонії, поміж інших, були присутні його дружина Камілла, старший син і новий принц Вельський Вільям і прем’єр-міністерка Ліз Трасс.

У своїй промові Чарльз ІІІ подякував за підтримку та співчуття, висловлені національною та світовою спільнотою. Він назвав правління своєї матері «незрівнянним за тривалістю та відданістю».

«Я глибоко свідомий цієї величезної спадщини, обов’язків та великої відповідальності правління, які тепер перейшли до мене. Беручи на себе цю відповідальність, я намагатимуся слідувати цьому надихаючому прикладу», – заявив він.

Нагадаємо, 8 вересня у віці 96 років у шотландському замку Балморал померла королева Великої Британії Єлизавета II. У Великій Британії, а також усіх країнах Співдружності Націй розпочалася десятиденна жалоба.