+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

В Україні стартувала національна кампанія донорства

15:50, 10.09.2022

В Україні стартувала національна кампанія «Твоя кров може воювати. Стань донором».

Кампанію «Твоя кров може воювати. Стань донором» ілюструє мурал на воротах обстріляного будинку в центрі Харкова. Художник Гамлет Зіньківський створив цей мурал після того, як сам здав кров для фронту

В рамках ініціативи українці можуть стати донорами крові, щоб допомогти постраждалим під час війни, повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

У відомстві підкреслюють, що зараз вкрай важливо збільшувати запаси безпечної і якісної донорської крові, яка допомагає лікарям рятувати життя як військових, так і цивільних громадян; проводити планові операції в тилу, приймати пологи, здійснювати трансплантації.

«В умовах воєнного стану стале забезпечення донорською кров’ю та її компонентами є однією з умов забезпечення обороноздатності країни та  запорукою її національної безпеки.

Війна створює нові виклики: кров потрібна щодня як для порятунку українських воїнів, так і для мирних громадян, які страждають від агресії, розв’язаної російською федерацією», – наголошують у МОЗ.

Як стати донором?

 

  • Звернутися до  центру крові (практично у кожному місті є центри крові або інші медичні заклади, де можна здати кров).  
  • Записатися телефоном у базу донорів у центрах крові свого міста. Всі медичні заклади, які роблять запаси крові, мають власну базу донорів і за потреби крові зв’язуються з ними.

Список центрів крові – за посиланням: https://cutt.ly/TCWc6NV

 

  • Записатися онлайн в реєстр донорів. Кожен, хто  бажає донатити  кров, може зареєструватися на відповідних вебсервісах, внести туди всю необхідну інформацію і чекати повідомлення від координаторів.

Внести свої дані можна на ресурсі: https://www.donor.ua/.

Хто може стати донором?

Кожен дієздатний українець віком від 18 років. Серед обов’язкових вимог: маса тіла не менше ніж 50 кг і відсутність протипоказань до донорства. Про протипоказання детально можна прочитати тут: https://utcc.gov.ua/blooddonor/.

Читайте також: ЗСУ звільнили Куп’янськ на Харківщині