+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Міністр про один із наймасовіших обстрілів енергоінфраструктури: без світла були сотні тисяч українців

15:45, 12.09.2022

В результаті одного з наймасовіших ворожих обстрілів енергетичної інфраструктури 11 вересня без світла залишалися сотні тисяч українців. За попередніми даними, під час обстрілів загинули 4 енергетиків, троє – дістали поранення.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в Facebook.

За словами міністра, ввечері неділі, 11 вересня, росіяни обстріляли Зміївську ТЕС та три підстанції високої напруги, було знеструмлено 40 підстанцій різної напруги, відключено 2 повітряні лінії 750 кВ, 5 повітряних ліній 330 кВ.

Сотні тисяч українців залишались без світла на Полтавщині, Дніпропетровщині, Харківщині, Сумщині, Донеччині. Водночас Галущенко відзначив, що швидкість відновлення є надихаючою.

«Вже за 40 хвилин світло почало повертатись в оселі українців. Всі основні лінії було заживлено вже за 4,5 години. Повністю відновлено електропостачання споживачам Полтавської, Донецької області, зараз ще залишаються знеструмленими на Сумщині 1,7 тисяч споживачів, на Дніпропетровщині – близько 3 тисяч, на Харківщині – 12 тисяч. Роботи з відновлення тривають.

Опалювальний сезон ще не розпочався, а ворог вже пішов в масову атаку на енергетичні об‘єкти. Що ми можемо (і робимо!) для протистояння наслідкам таких атак – це прискорення реагування, відпрацювання механізмів резервного заживлення, забезпечення матеріалами для цього і організація взаємодопомоги всіх компаній енергосектору – для максимальної ефективності і швидкості роботи…

Віримо в ЗСУ! Тримаємо енергетичний фронт!», — йдеться в повідомленні.

Читайте також: ISW: Україна звільнила більше територій за декілька днів, ніж РФ захопила з квітня