+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Контрнаступ: ЗСУ звільнили понад 6 тисяч квадратних кілометрів української землі, рух військ триває

15:08, 13.09.2022

Збройні сили України вже звільнили понад 6 тисяч квадратних кілометрів нашої землі від окупантів.

Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

«З перших чисел вересня й до сьогодні наші воїни вже звільнили понад 6 тисяч квадратних кілометрів території України – на сході й на півдні. Рух наших військ триває», — сказав Зеленський. 

При цьому президент подякував 57-й окремій мотопіхотній бригаді, яка відновилася після важких боїв на сході й дуже сміливо, дуже впевнено просувається вперед на Південному напрямку; 59-й окремій мотопіхотній бригаді за неухильний рух вперед попри особливості відкритої місцевості, попри артилерію окупантів; бійцям 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади за звільнення кількох населених пунктів і дуже ефективні дії з нейтралізації активності ворога; нашим зенітникам.

Нещодавно стало відомо, що на на Харківщині українські бійці подекуди вийшли до кордону з РФ.

Аналітики Інституту вивчення війни (ISW) констатують, що українські війська завдали великої оперативної поразки Росії, відвоювавши майже всю Харківську область у швидкому контрнаступі.

Раніше повідомлялось, що Україна звільнила більше територій за декілька днів, ніж РФ захопила з квітня.

Зокрема російські війська залишили місто Ізюм та деякі інші населені пункти в Харківській області.

Нагадаємо, наприкінці серпня в ЗМІ з’явилися повідомлення про контрнаступ українських військ

29 серпня оперативне угруповання «Каховка» повідомило, що українські захисники знищили практично всі великі мости поблизу Херсона й прорвали першу лінію «оборони» російських військ у Херсонській області. 

4 вересня стало відомо, що ЗСУ звільнили два населених пункти на півдні і один на Донеччині. Серед звільнених — смт Високопілля на Херсонщині.

8 вересня повідомлялось про звільнення міста Балаклія Харківської області. 10 вересня захисники звільнили місто Куп’янськ у Харківській області.

Також звільнили Василенкове та Артемівку Харківської області. Окрім того, звільнено селища Шевченкове та Чкаловське на Харківщині та ще низка населених пунктів, про які зараз не повідомляють до повного «зачищення» від окупантів.

Читайте також: У Запорізькій області зірвався псевдореферендум окупантів