+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

На кордоні Вірменії та Азербайджану спалахнули бойові дії

16:00, 13.09.2022

Міністерства оборони Вірменії та Азербайджану заявили про загострення бойових дій на кордоні.

ілюстративне фото з Фейсбук Міноборони Вірменії 

«У ніч на 12 вересня підрозділи збройних сил Вірменії здійснили масштабні диверсії на напрямках Дашкасан, Кельбаджар і Лачин азербайджано-вірменського державного кордону.

…Внаслідок невідкладних заходів, вжитих нашими підрозділами з метою негайного запобігання цим діям, відбувся бій.

… Як наслідок – втрати серед особового складу, пошкодження військової інфраструктури.

…Є втрати серед особового складу та бойової техніки збройних сил Вірменії, задіяних у диверсійних діях», — заявило Міноборони Азербайджану.

«Підрозділи ЗС Азербайджану 13 вересня о 00:05 розпочали інтенсивний обстріл вірменських позицій з артилерії та великокаліберних знарядь у напрямку Горіса, Сотка та Джермука», — натомість запевняє прессекретар вірменського оборонного відомства Арам Торосян, якого цитує newsarmenia.am.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян після початку бойових дій на вірменсько-азербайджанському кордоні провів телефонну розмову з президентом Росії Владіміром Путіним.

Вірменія вирішила звернутися до Росії та ОДКБ через ситуацію з Азербайджаном. ОДКБ – це військовий союз шести країн колишнього Радянського союзу: Росії, Казахстану, Білорусі, Вірменії, Таджикистану та Киргизстану, який неофіційно називають «російським НАТО».

У відповідь Азербайджан заявив, що відповідальність за загострення ситуації на кордоні лежить на військово-політичному керівництві Вірменії.

Проте згодом Азербайджанське незалежне видання Trend İnformasiya Agentliyi повідомило про відновлення режиму припинення вогню між Азербайджаном та Вірменією.

Trend İnformasiya Agentliyi повідомляє, що «після широкомасштабної провокації збройних сил Вірменії на держкордоні та заходів у відповідь з боку Азербайджану» було досягнуто о 09:00 режиму припинення вогню.

На сайті Міноборони Азербайджану інформації про припинення вогню немає. Також відсутня така інформація на сайті Міноборони Вірменії та на сайті прем’єр-міністра Вірменії Нікола Пашиняна.

Міноборони Вірменії повідомило, що станом на 8:00 ситуація на кордоні Вірменії та Азербайджану «істотно не змінилася».

«Противник продовжує використовувати артилерію, міномети, БПЛА та великокаліберну зброю в напрямах Варденіса, Сотка, Артаніша, Ішханасара, Горіса і Капана, завдаючи ударів як по військовій, так і по цивільній інфраструктурі. На деяких ділянках кордону також продовжуються позиційні бої, противник не припиняє спроби просування», — заявляє Міноборони Вірменії.

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, виступаючи на Національних Зборах, заявив, про 49 вбитих у Вірменії. Він також додав, що «інтенсивність боїв знизилася, але на одному-двох напрямках атаки Азербайджану продовжуються».

Як повідомлялось раніше, влітку 2022 у Нагірному Карабаху сталася стрілянина. Євросоюз закликав до негайного припинення бойових дій у Нагірному Карабаху та повернення сторін до переговорів.

Наприкінці серпня президент Азербайджану Ільхам Алієв підтвердив взяття під контроль міста Лачин і Лачинського коридору в Нагірному Карабаху. Це була єдина дорога, яка з’єднувала невизнаний Нагірний Карабах із Вірменією.

Нагадаємо, у 2020 році Нагірний Карабах був у центрі шеститижневої війни, яка забрала життя понад 6500 людей, перш ніж завершилася угодою про припинення вогню за посередництва Росії. Згідно з угодою, Вірменія передала частину територій, які контролювала десятиліттями (що викликало протести), а Росія направила близько 2000 «миротворців» для нагляду за перемир’ям. Азербайджан у цій війні отримав у боях 40% території невизнаної Нагірнокарабаської Республіки, включно з містом Шуша.

Довідка: Нагірний Карабах, населений переважно вірменами, оголосив про вихід зі складу Азербайджану 1991 року. Це призвело до збройного конфлікту, в ході якого Азербайджан втратив контроль за територією, загинуло близько 30 тис. осіб. 

Читайте також: Контрнаступ: ЗСУ звільнили понад 6 тисяч квадратних кілометрів української землі, рух військ триває