+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

На ЗАЕС відновили третю резервну лінію електропередач

13:36, 14.09.2022

Небезпека аварії на Запорізькій АЕС зберігається, але в останні дні ситуація дещо покращилася.

В МАГАТЕ доповіли, що розпочалися консультації стосовно створення навколо станції зони безпеки, а третю резервну лінію електропередач відновлено. Вчора повідомлялось про відновлення другої лінії. 

За інформацією організації, резервна лінія 150 кВ знову доступна для ЗАЕС після ремонту електророзподільної станції сусідньої теплоелектростанції.

Таким чином на ЗАЕС відновлено всі три резервні лінії електропостачання. Одна з них, лінія 750/330 кВ, наразі забезпечує станцію зовнішньою електроенергією, яка потрібна для охолодження та інших важливих функцій безпеки. Дві інші — лінії 330 кВ та 150 кВ — знаходяться у резерві.

Нагадаємо, що всі шість реакторів ЗАЕС зупинено, тому вони обов’язково потребують електроенергії для підтримки необхідних функцій безпеки, інакше може статися ядерна аварія. Станція продовжує перебувати у стані холодної зупинки.

Раніше керівник МАГАТЕ Рафаель Гроссі закликав негайно припинити обстріли в районі окупованої Запорізької АЕС і створити «зону безпеки» довкола неї.

5 вересня чотири з шести учасників місії МАГАТЕ завершили роботу та покинули територію Запорізької АЕС, на станції лишилося двоє представників організації. 

МАГАТЕ у своєму звіті підтвердила, що Росія розмістила «військовий персонал, транспортні засоби та обладнання в різних місцях Запорізької АЕС, зокрема кілька військових ваговозів на першому поверсі турбінних залів у енергоблоках 1 і 2».

Читайте також: На Харківщині звільнили понад 300 населених пунктів