+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Опалювальний сезон в Запорізькій області: мешканцям окупованих територій радять евакуюватись

20:12, 15.09.2022

Сьогодні підконтрольні території Запорізької області готові до подачі послуг з централізованого опалення населенню, зокрема у Запоріжжі та Вільнянську. Підготовка об’єктів теплопостачання відповідає рекомендованим Мінрегіоном плановим показникам і становить понад 80%. Для забезпечення роботи котелень було створено запаси палива.

Про це стало відомо на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної  безпеки та надзвичайних ситуацій, передає Запорізька ОВА. 

Проте частина об’єктів частково або взагалі не функціонує через викликані обстрілами пошкодження. Основні ризики цього опалювального сезону – відсутність газопостачання та електропостачання. Найбільше постраждають населені пункти на тимчасово окупованій території.

— Мешканцям, що проживають на тимчасово окупованих територіях та в зоні ведення бойових дій рекомендується евакуюватись. У випадку неможливості евакуації слід тимчасово переселитися до приватних будинків до родичів, друзів, де за допомогою альтернативних джерел енергії можливо зігрітися та приготувати їжу. Слід вже потурбуватися про запаси палива, це допоможе пережити зимовий період, — заявив голова Запорізької ОВА Олександр Старух.

В ЗОВА запевняють, що по області особлива увага приділяється створенню централізованих пунктів обігріву. В першу чергу це бюджетні заклади, які опалюються твердим паливом. Створюються збільшені запаси палива та проводиться робота щодо забезпечення таких пунктів генераторами на випадок відсутності електроенергії.

 

Нагадаємо, як повідомлялось раніше, Запорізьку область очікує найскладніший опалювальний сезон.

Віцепрем’єр-міністерка України Ірина Верещук припускає обов’язкову евакуацію частини Запорізької області через ситуацію з опаленням.

Керівник Запорізької ОВА Олександр Старух радив мешканцям області готуватися до важкої зими – зокрема, запасатися дровами та паливними брикетами.

Читайте також: На Донеччині продовжуються обстріли, влада закликає людей евакуюватися. ФОТО