+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Угорщину більше не можна розглядати як демократію, — Європарламент

21:56, 15.09.2022

Більшість депутатів Європарламенту засудила спроби уряду Віктора Орбана підірвати засади демократії в Угорщині.

фото — Твитер Орбана 

Про це йдеться у повідомленні Європарламенту.

Європарламент засудив «навмисні та систематичні зусилля уряду Угорщини» з підриву європейських цінностей.

Відсутність рішучих дій ЄС сприяла виникненню «гібридного режиму виборчої автократії», тобто конституційної системи, в якій відбуваються вибори, але відсутня повага до демократичних норм і стандартів, кажуть євродепутати.

Звіт, ухвалений у четвер, 433 голосами «за», 123 «проти» та 28 утрималися, ґрунтується на звіті, за допомогою якого Європарламент запустив процедуру в рамках статті 7 у 2018 році, щоб зробити огляд подій у 12 сферах, що викликають занепокоєння парламенту.

«Висновки цього звіту є чіткими та безповоротними: Угорщина не є демократією. Парламенту було як ніколи актуально прийняти таку позицію, враховуючи тривожні темпи, з якими верховенство права відступає в Угорщині» — сказала Гвендолін Дельбос-Корфілд, доповідачка Європарламенту парламенту щодо ситуації в Угорщині.

Європарламент висловив жаль з приводу неспроможності Ради ЄС досягти значного прогресу в боротьбі з відходом Угорщини від демократії й заявив, що подальше зволікання означатиме порушення принципу верховенства права самою Радою.

Депутати Європарламенту закликали Єврокомісію повною мірою використовувати всі наявні в її розпорядженні інструменти й, зокрема, обмежувати фінансування Угорщини з бюджету ЄС.

Нагадаємо, в квітні 2022-го Орбан знов переміг на виборах — він залишився главою уряду на п’ятий термін (четвертий поспіль).

Раніше Орбан, якого в ЗМІ часто називають «проросійським», заявляв, що ЄС ніби-то «санкціями проти Росії вбиває свою економіку».

Читайте також: МАГАТЕ вимагає від Росії вивести війська із ЗАЕС