+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

Очільниця Єврокомісії відвідала Україну. ФОТО

22:16, 15.09.2022

15 веренся Україну відвідала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн. Вона зустрілася з президентом України Володимиром Зеленським.

Про це повідомляє Офіс президента України. 

Напередодні Урсула фон дер Ляєн виступила у Європарламенті зі щорічним зверненням «Про становище Союзу», у центрі якого була боротьба із викликами, які створює режим Путіна. 

«Сьогодні в нас була предметна бесіда. Важливо, що пані Урсула фон дер Ляєн приїхала до нас після щорічної доповіді у Європейському Союзі», – сказав президент.

Глава держави зазначив, що в середу, під час візиту першої леді Олени Зеленської до Страсбурга, було оголошено про намір Євросоюзу виділити 100 млн євро на відбудову 74 українських шкіл.

У Києві президентка Єврокомісії заявила, що Україна може отримати затверджені 5 млрд євро макрофінансової допомоги вже у жовтні. Вона повідомила також про виділення 150 мільйонів євро на підтримку внутрішньо переміщених осіб в Україні, яким довелося залишити свої домівки через війну.

«Ми ніколи не зможемо компенсувати те, що ви робите, вашу боротьбу за демократію, за людство, за повагу до міжнародного права. Але що ми можемо, то це сказати вам, що ваші європейські друзі з вами. І будуть з вами стільки, скільки потрібно», – запевнила Урсула фон дер Ляєн.

Зеленський вручив Урсулі фон дер Ляєн орден Ярослава Мудрого І ступеня. Про це вона повідомила у своєму Twitter.

Окрім цього ім’я Урсули фон дер Ляєн з’явилося на Алеї сміливості в Києві.

Президентка Єврокомісії в рамках візиту до Києва 15 вересня відвідала також Ірпінь та зустрілася зі школярами міста. 

Їй показали навчальні заклади, що постраждали внаслідок бойових дій, та організували зустріч з ірпінськими школярами.

Нагадаємо, президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн також приїздила до України 8 квітня. 

Читайте також: Угорщину більше не можна розглядати як демократію, — Європарламент