+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

На деокупованій Харківщині знайшли вже 10 російських катівень і масове поховання на сотні тіл

20:45, 16.09.2022

На деокупованих територіях Харківської області правоохоронці виявили 10 катівень, шість із них – в місті Ізюм.

Про це повідомив в ефірі національного марафону «Єдині новини» голова Національної поліції України Ігор Клименко.

«Десять катівень на деокупованих територіях Харківської області встановлені на даний момент. Шість – це місто Ізюм, у місцях дислокації збройних сил рф, де перебували військовослужбовці росгвардії, працівники фсб, представники поліції рф – «СОБР» та інші підрозділи. Дві катівні на території міста Балаклія. Одна катівня в селі Граково Чугуївського району і одна катівня в місті Вовчанськ. Ми точно знаємо, що там катували людей, і маємо вже інформацію про загиблих там», — сказав Клименко.

Загарбники тортурами намагалися дізнатися інформацію про дислокацію українських військ, можливі ДРГ і «сплячі» групи на захоплених територіях, а також про учасників АТО.

Людей катували і утримували різну кількість часу – 3 дні, тиждень, біля двох місяців. Він зауважив, що в карцерах, зокрема, в Балаклії утримувалися й жінки. Людей катували струмом. 

У звільненому від окупантів Ізюмі на Харківщині знайшли одне з найбільших поховань від початку повномасштабної війни — понад 440 могил.

Масове поховання в Ізюмі Харківської області знайшли після звільнення міста від росіян, фото — «Настоящего времени»

«Можу сказати, що тут розташоване одне з найбільших поховань в одному звільненому місті, у ньому понад 440 могил», – розповів начальник слідчого управління поліції Харківщини Сергій Болвінов у коментарі Sky News.

Він додав, що серед вбитих є як розстріляні, так і ті, хто загинув від артилерійських чи авіаударів. Крім того, на кладовищі знайшли братську могилу українських військових. Там поховано до 25 захисників України.

Президент Володимир Зеленський розповідав, що росіяни під час окупації Ізюму й Балаклії в Харківській області поводилися подібним чином, як у Київській області: катували жителів, руйнували дитячі садки й школи, іншу інфраструктуру.  

«Буча, Маріуполь, тепер, на жаль, Ізюм… Росія всюди залишає по собі смерть. І повинна за це відповідати. Світ повинен притягнути Росію до реальної відповідальності за цю війну. Зробимо все для цього», — сказав президент у своєму зверненні 15 вересня.  

Президент Естонії Алар Каріс назвав доказом воєнних злочинів Росії виявлення масового поховання у звільненому від окупантів Ізюмі. А глава МЗС Латвії Едгар Ринкевич заявив, що масові поховання в Ізюмі доводять те, що Росія є терористичною державою. Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що масове поховання, виявлене в нещодавно деокупованому Ізюмі Харківської області, є черговим свідченням російської жорстокості в Україні.

Окрім цього, за даними СБУ, у звільненому Куп’янську Харківської області виявили незаконну «в’язницю» окупантів, де утримувалося одночасно 400 людей, коли камери були розраховані на 140.

Читайте також: Росіяни намагались затопити Кривий Ріг. ФОТО, ВІДЕО