+38 098-795-52-53 info@timenews.in.ua

СБУ: У Запоріжжі намагалися продати військові технології виробництва за кордон

21:38, 19.09.2022

У результаті спецоперації у Запоріжжі заблоковано спробу нелегальної передачі до однієї з країн Східної Азії новітніх військових технологій, які підлягають державному експортному контролю.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

За інформацією слідства, зловмисники намагалися переправити іноземцям секретну документацію щодо виробництва авіаційних двигунів для винищувачів і бойових гелікоптерів за грошову винагороду.

Повідомляється, що схему організував колишній посадовець одного з потужних оборонних підприємств регіону. До протиправної діяльності він залучив трьох нинішніх працівників, які здійснювали приховане копіювання таємної інформації з робочих комп’ютерів і зразків технічної документації.

«За попередніми висновками фахівців оборонно-промислового комплексу України, у разі отримання відповідних технологій іноземці могли налагодити власне виробництво модернізованих авіадвигунів», – інформує спецслужба.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення зловмисникам про підозру за ст. 333 (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю) КК України та обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Читайте також: Подробиці нічних обстрілів Запоріжжя та Запорізького району: били ракетами С300, в місті — 10 «прильотів»